Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2020

W planach przebudowa odcinka drogi przy przejeździe. Gmina czeka na oferty

Na Bielawach przebudowany zostanie odcinek drogi przy przejeździe #kolejowym. Gmina już szuka wykonawcy.

Przewidziany do przebudowy odcinek drogi przy przejeździe kolejowym w obrębie Lubaszcza i Bielaw położony jest w ciągu drogi gminnej, która stanowi połączenie pomiędzy DK 10 i drogą gminną Anieliny-Bielawy. Jest to teren niezabudowany, stanowi obsługę komunikacyjną dla znajdujących się tam użytków rolnych. Przewidywany do przebudowy odcinek przecina przejazd kolejowy relacji Piła-Bydgoszcz. Obecnie posiada nawierzchnię gruntową, utwardzoną kruszywem kamiennym i gruzem. Początek inwestycji to miejsce, w którym kończy się asfaltowa nawierzchnia drogi gminnej, a zakres projektu kończy się w miejscu, gdzie ponownie zaczyna się nawierzchnia bitumiczna. Jest to odcinek nieco ponad 131 m.

Powstanie nawierzchnia asfaltowa. Po obu stronach będą znajdowały się pobocza umocnione kruszywem. Istniejący przy drodze rów zostanie oczyszczony, wyprofilowany i umocniony. Również inne rowy znajdujące się w pobliżu zostaną przebudowane tak, by dostosować je do nowego zagospodarowania terenu. Przebudowy doczeka się także przejazd kolejowy. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z wielkogabarytowych płyt żelbetowych.

Przetarg trwa do 24 stycznia. O ile znajdzie się wykonawca, prace planuje się zakończyć do 30 września 2020 roku.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  s, w dniu 13-01-2020 10:50:52 napisał:

  Byście tak zrobili jak należy nawierzchnię z lampami itd, a nie jakieś pobocze usypane. Tam jest więcej firm niż w tym słynnym Waszym Paterku a nawet nie ma pasa do zjazdu w lewo...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kk, w dniu 13-01-2020 16:21:20 napisał:

  Na 131metrów to szkoda ściągać maszyny , będzie to więcej kosztować niż to te aż 131 metrów a do Anielin droga gruntowa.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Sprawdzanie świateł
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)