Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 lutego 2019

W Staszicu podnoszą kwalifikacje. Kurs na wychowawców kolonijnych

fot. pow

fot. pow

W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad # Notecią a Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy rozpoczął się w lutym kurs dla kandydatów na wychowawców kolonijnych.

Głównym celem szkolenia jest uzyskanie kwalifikacji wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczestnicy nabędą prawa do wykonywania zawodu jako wychowawca-opiekun na obozach, zimowiskach, koloniach organizowanych w Polsce i za granicami RP.Program obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, planowanie pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników placówek wypoczynku oraz pierwsza pomoc. Po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu każdy otrzyma zgodnie ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej zaświadczenie potwierdzone przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Z oferty podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych skorzystali nie tylko uczniowie technikum obsługi turystycznej, ale również zainteresowana młodzież pozostałych kierunków.

Organizatorami kursu są nauczyciele przedmiotów zawodowych-turystycznych.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)