Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 marca 2014
Kujawsko-pomorska liga darta

Urwali pięć legów

Pięć legów z jednym wygranym pojedynkiem to dorobek Taverny w starciu z Przepompownią Toruń. Wynik nie najgorszy jak na rywala z górnej półki.

Taverna Nakło po połowie sezonu w B klasie wywalczyła przepustkę do klasy A. Los tak chciał, że już na inaugurację nakielanie podjęli toruńskiego kata, Przepompownię. O ich sile świadczą choćby fakty, że w zespole występuję drugi zawodnik rankingu krajowego POD, nie przegrali meczu od trzech lat, a we wrześniu wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Europy federacji FECS w Wiśle.

Mecz od samego początku układał się po myśli Przepompowni, aczkolwiek pierwszy leg... powędrował na konto gospodarzy. Jak Dominik Wawrzyniak i Kamil Białka mogli wygrać swoje pojedynki, tak ich koledzy z drużyny mierzyli się z toruńskimi liderami i ciężko było o punkty. Rywale prowadzili 8:2.

Kolejne pojedynki to potwierdzenie siły gości. Dopiero w końcówce Arkadiusz Wawrzyniak zdołał pokonać Marka Kalińskiego 2:0. Ostatecznie Taverna poległa 22:5.

Najskuteczniejszy po stronie nakielskiej ekipy był właśnie kapitan, Arkadiusz Wawrzyniak (6:2). Wśród przyjezdnych brylowali Bartosz Wieczorek i Wojciech Pasinski (8:0). Ten pierwszy swój występ okrasił maksem (180) i 14. lotką. Drugi z kolei dwa razy rzucił maksa, a raz skończył 15, lotką.

Taverna Nakło - Przepompownia Toruń 5:22