Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Uroczysty apel w nakielskiej Czwórce. Uczniowie recytowali wiersze

Fot: Beata Taczyńska – Milczarek

Fot: Beata Taczyńska – Milczarek

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle pod okiem pań#: Beaty Taczyńskiej-Milczarek, Moniki Łabisz i Dagmary Zemło-Deja przygotowali montaż słowno muzyczny pt. ,,Polsko Ty zawsze wiernych miałaś synów! ”, który miał upamiętnić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Scenografię do przedstawienia przygotowała pani Marzena Kozłowska. Recytowane wiersze i fragmenty prozy przeplatane były utworami muzycznymi przedstawiającymi losy Polski i Polaków nie tylko w czasie zaborów i odzyskania niepodległości ale również wspomniano trudne chwile czasu drugiej wojny światowej i czasu komunizmu. Apel zakończyło przemówienie pana dyrektora Tomasza Rompalskiego.

Tekst: Dagmara Zemło – Deja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)