Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2018

Uroczysty Dzień Wolontariusza. Ogromna duma z dzieci oraz pomoc potrzebującym

fot. Kasia Dobosz/Jolanta Stawicka

fot. Kasia Dobosz/Jolanta Stawicka

„Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja pomagać innym ma”. Te proste a jakże ważne # słowa rozbrzmiewały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego w Nakle, w środę 5 grudnia.

A wszystko to za sprawą WOLONTARIUSZY, którzy tego dnia mieli swoje święto. Z tej okazji Szkolne Koło Caritas z opiekunami, zaprosiło uczniów szkoły na apel, podczas którego dzieci pokazywały na czym polega bycie wolontariuszem, jak nim zostać i w jaki sposób „mądrze pomagać”. Uczniowie samodzielnie poprowadzili apel, przygotowali przedstawienie pokazujące jak jesteśmy sobie potrzebni i jak ważna w życiu jest przyjaźń. Wolontariusze w tym dniu mieli dużo pracy bo apel odbył się aż 3 razy według grup wiekowych: klasy I–III, IV–VI i VII-VIII.

Podczas apelu 53 wolontariuszy działających bardzo aktywnie w Szkolnym Klubie Wolontariatu otrzymało wyróżnienie za swoją postawę i bezinteresowną pomoc w działaniach szkoły, naszego miasta, państwa i nawet poza nim. Do naszego klubu należą zarówno wolontariusze Caritas, harcerze, Samorząd Uczniowski i wolontariusze kółka przyrodniczego. Razem robimy wiele dobrych i wspaniałych rzeczy w myśl naszego patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”.

W tym również dniu, Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski, rozpoczęli klasową akcję „Tytki charytatywnej”. Klasy podczas tej akcji do 17 grudnia jeśli tylko będą chciały, mogą zapełnić te papierowe torby takimi rzeczami jak: trwałe produkty spożywcze, słodycze, środki czystości, środki higieniczne. Po zakończonej akcji te podarki trafią do wskazanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej miejsca i podarowane potrzebującym. Dlatego też podczas apelu przedstawiciele klas odbierali tytki, by rozpocząć wspólne zbieranie bo „dla nas to tylko zwykły batonik, zwykła czekolada czy paczka makaronu lub ryżu ale wspólnie możemy zrobi wiele” – mówiła Pani Dyrektor Anna Maćkowska podczas apelu.

Podczas spotkania miłym akcentem było wręczenie dyplomu najmłodszemu wolontariuszowi naszej szkoły. Maja Dobosz, uczennica klasy II, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Plastycznym Konkursie Historycznym „Kilometrowy komiks” z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowanym przez Fundację ProCaritate w Warszawie. Do konkursu przystąpiło ponad 50 szkół w Polsce i dlatego tym bardziej ogromnie się cieszymy, że jednym ze zwycięzców jest uczeń naszej szkoły i w dodatku wolontariusz. Majka otrzymała dyplom i piękną hulajnogę jako nagrodę rzeczową.

Na zakończenie wszyscy obecni w auli szkoły odśpiewali przewodnią piosenkę, która jeszcze przez kolejne godziny lekcyjne towarzyszyła uczniom.

Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy takich uczniów i wspaniałych wolontariuszy w naszej szkole, których serca zawsze są gotowe pomagać tym, którzy bardziej potrzebują od nas. Niech zatem na czas przygotowań do świąt, przeżywając kolejny Adwent towarzyszą nam słowa: „Życie to krótki sen, nie wolno go przespać. To piękny dar, nie można go zmarnować. To taka wędrówka człowieka i jak każda podróż musi mieć sens i cel. Sensem życia i jego celem dla wolontariusza jest niesienie radości, odwagi, pomocy i uśmiechu” I tego wszystkim życzymy.

materiał: Kasia Dobosz 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)