Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Uroczystości w Potulicach. Upamiętniono 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

fot. MM

fot. MM

Od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego minęło już dokładnie # 38 lat. 13 grudnia przed Zakładem Karnym w Potulicach dokładnie o godz. 10:00 spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji oraz stowarzyszeń, by upamiętnić ten historyczny dzień.

Uroczystość rozpoczął Marek Frąckowiak, witając wszystkich zgromadzonych przed Zakładem Karnym gości, wśród których obecni byli m.in. burmistrz Nakła Sławomir Napierała, starosta nakielski Tadeusz Sobol, dyrektor Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle Anna Biniakowska, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasz Pasieka, proboszcz parafii w Potulicach ks. Maciej Szmytowski, działacze opozycyjni z czasu PRL-u, przedstawiciele organizacji oraz stowarzyszeń, a także dzieci i młodzież.

Po licznych przemówieniach oraz montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów miejscowej szkoły, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą działaczy Solidarności oraz innych organizacji internowanych i więzionych przez władze PRL w Zakładzie Karnym w Potulicach podczas Stanu Wojennego.

Oceń artykuł: 10 92

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  antykomuch, w dniu 13-12-2019 18:36:11 napisał:

  A ja się pytam kiedy nakielskie POstkomuchy i komuch z Sobolem i Napierałą na czele i inni przeproszą za stan wojenny. W tamtym czasie wszystkie komuchy bezpiecznie korzystali z osiągnięć zbrodniczej PZPR. A dzxisiaj jakby nigdy nic kwiatki składamy. Niedługo będą się stroić na poszkodowanych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (15)

  Pola(k), w dniu 13-12-2019 20:27:49 napisał:

  zapytaj POstkomunistycznego prokuratora obecnie sedziego TK

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Opozycjonista, w dniu 16-12-2019 16:58:47 napisał:

  Burmistrz p. Napierała w 1981r. chodził do LO. Nie był tzw. komuchem. Natomiast starosta p.Sobol był nawiedzonym pierwszym sekretarzem POP w Nakle. Po upadku socjalizmu przejrzał na oczy i zrozumiał błędna ideologię. Przeprosił mnie osobiście za stan wojenny i soje zachowanie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Czytniki kodów kreskowych
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble łazienkowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)