Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2023

Uroczystość w Sucharach. Świętowanie Dnia Niepodległości

fot. MM

fot. MM

18 listopada przy pamiątkowym kamieniu w centrum #wsi Suchary odbyło się patriotyczne spotkanie z okazji Dnia Niepodległości. Za organizację wydarzenia odpowiadali: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sucharach.

Spotkanie na tzw. sucharskim rynku rozpoczęło się dokładnie o godz. 14:00. Po wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia przez sołtysa Suchar Barbarę Strzelewicz, przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym kamieniem.

W dalszej kolejności  odbył się symboliczny bieg niepodległościowy dla dzieci i młodzieży. Następnie wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie wysłuchali dyrektora Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasza Pasieki, który opowiedział o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z Suchar oraz wspólnego biesiadowania przy potrawach z gęsi i ziemniaków.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Tosiek, w dniu 18-11-2023 19:22:14 napisał:

  5% też był.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  mieszkańcy występu., w dniu 18-11-2023 19:56:31 napisał:

  Sołtys Występu jak kula u nogi zawsze i wszędzie aby tylko zaistnieć, pokazać, że istnieje a Występ zarasta jak Dżungla bez opieki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Bób, w dniu 18-11-2023 22:52:54 napisał:

  Nie tylko występ zarasta. Za napierały wszytko zarasta, tylko w polichnie piknie bo kolega się wybudował

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Cna, w dniu 18-11-2023 23:17:58 napisał:

  Jaka niepodległości jak oni mi wysyłają o podanie ile zużyłem gazu w 2022 roku do spułdzielni kielak niedługo będę musiał podawać ile razy byłem w WC

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Czas do domu , w dniu 19-11-2023 11:28:25 napisał:

  Patrzę na napierałe i widzę człowieka zmęczonego bez pomysłu na rozwój∆ gminy. W otoczeniu garstki swoich przybocznych, nawet te częste wypady sanatoryjne już nic nie dają. Burmistrz, który zadłużył gminę jak nikt inny. Smutne sam już nawet zastępcy o tym mówią. Mieszkanie plus to będzie koszmar finansowy, plac handlowy przy ul. Krzywoustego wstęgi przemówienia do dziś nie funkcjonuje. Parking przy ul. Nowej. Jeszcze ten dziwny zwyczaj przetargowy w którym wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  SOS, w dniu 19-11-2023 13:48:07 napisał:

  a mnie sie wszystko podoba brawa dla Suchar i przestancie klepac głupoty na temat burmistrza bo zaden poprzednik mu do pięt nie dorasta ,a nagonka już trwa ,zróbcie tyle co Napierała i wtedy sie wypowiadajcie

  odpowiedz

  • 2 (2)

  To prawda., w dniu 19-11-2023 16:53:39 napisał:

  Nie dorasta w chyba braniu obligacji , powiązał ręce kolejnym burmistrzom. Nakło nie wyjdzie z długów przez dziesiątki lat. Brawo p. Napierała.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Milka, w dniu 19-11-2023 19:19:19 napisał:

  A Mi się wydaję,że Burmistrz Napierała bardzo dużo zrobił dla miasta i Gminy ... Niestety żeby coś zrobić czasami trzeba się zadłużyć i nie piszcie ze poprzednicy jechali bez długu ...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)