Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2021

Uroczyste pożegnanie przedszkolaków. Były wiersze, piosenki oraz tańce

fot. pow.

fot. pow.

Punktem kulminacyjnym ostatnich dni w Donaldzie było# uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci z grupy „0”. Impreza odbyła się 23 czerwca br. w sali imprez POLAM.

6-latki pod kierunkiem swoich pań Aliny Romańskiej-Nelka oraz Magdaleny Burchardt przygotowały ciekawy program artystyczny, w którym przedstawiły program artystyczny pt. „Wakacyjny bagaż”. Były wiersze, piosenki oraz tańce z różnych stron świata jak „Taniec z płachtą” do utworu Toccaty J. S. Bacha, czy Polka „ Dziadek”. Dzieci wykazały się również umiejętnościami muzycznymi. Wykonały piękną instrumentację do utworu Jerzego Bizeta „Marsz Torreadora”. W ten sposób chciały podziękować wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Pierwszą część uroczystości zakończył Polonez Króla Jana Kazimierza, który na wszystkich zebranych wywarł ogromne wrażenie, nadając tym samym uroczystości bardzo podniosły charakter. Po części artystycznej Pani Dyrektor pożegnała starszaków oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki w postaci książek, plecaków, śniadaniówek oraz pamiątkowych zdjęć. Później były podziękowania skierowane w stronę dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników przedszkola. Całą uroczystość zaproszeni goście mogli oglądać przy poczęstunku przygotowanym przez Panią Dyrektor oraz Rodziców, którzy zadbali o pyszne ciasta, tort, lody, owoce, kawę i napoje. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Czas upłynął na miłych wspomnieniach i ciężko było się rozstać z miłymi paniami. Całe grono pedagogiczne Przedszkola DONALD serdecznie dziękuje rodzicom 6-latków za wspaniałą współpracę oraz okazaną wdzięczność , a starszakom życzymy : „ wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych”.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)