Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Uroczyste podpisanie umowy. Droga powiatowa zostanie przebudowana

fot. Nadleśnictwo Runowo

fot. Nadleśnictwo Runowo

Dzięki staraniom Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w # Toruniu Bartosza Michała Bazeli i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej przy wsparciu środków z funduszu leśnego.

11 września w Komierowie miało miejsce seminarium „Jakość, technologia i finanse na drogach samorządowych”, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, administracji rządowej, podmiotów związanych z budownictwem drogowym oraz Lasów Państwowych. Podczas spotkania doszło do uroczystego podpisania umowy pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo reprezentującym Skarb Państwa, a Powiatem Sępoleńskim odnośnie realizacji wspólnego przedsięwzięcia – „Przebudowa drogi powiatowej nr 1140C relacji Sośno-Wąwelno-Mrocza (Las) od km 0+131 do km 1+687 i od km 4+934 do km 6+466” (łączna długość 3,088 km). Planowany koszt inwestycji wynosi 3 667 149,62 zł. Lasy Państwowe wesprą przedsięwzięcie kwotą 500 tys. zł. Wspólna inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie dobra współpraca Powiatu Sępoleńskiego i Nadleśnictwa Runowo.


W ciągu trzech ostatnich lat nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przeznaczyły ponad 30 milionów złotych na remonty, modernizację i budowę dróg nie tylko leśnych, ale przede wszystkim publicznych – poinformował Dyrektor RDLP w Toruniu Bartosz Michał Bazela.

Od 11 sierpnia 2017 roku Nadleśnictwo Runowo wydało blisko 3 mln zł na prace związane z udrażnianiem, naprawą i remontem dróg, których niezadawalający stan jest następstwem huraganu stulecia.


Lasy Państwowe od dłuższego czasu wpisują się w bieżące sprawy lokalnych społeczności aktywnie współpracując z nimi na wielu płaszczyznach, a jedną z nich są liczne inwestycje dla regionów, oparte na partnerstwie publiczno-prawnym.

materiał: Nadleśnictwo Runowo 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  nn, w dniu 14-09-2019 16:11:12 napisał:

  Kawałek drogi a ilu urzędasów

  odpowiedz

  • 1 (3)

  xxx, w dniu 14-09-2019 20:50:57 napisał:

  zacznijcie w końcu pisać o naszym terenie czyli powiecie a nie o województwie i o województwach ościennych i o kraju o tym piszą już inne portale

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mrrrrrocza, w dniu 15-09-2019 19:49:13 napisał:

  ale przecież to jest nasz teren. a w jakim powiecie jest gmina Mrocza nieuku? Mieszkam w Mroczy i często jeżdże tą drogą do Bydgoszczy która jest w opłakanym stanie i ciesze się, że wkońcu zostanie wyremontowana.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Makabra, w dniu 15-09-2019 21:36:19 napisał:

  Ale młodzież.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nowoczesny styl
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Botox i wypełniacze
Bon upominkowy
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)