Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Uroczyste otwarcie sali sensorycznej. Goście przecięli wstęgę

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnich dniach w Przedszkolu w Występie odbyło się# uroczyste otwarcie sali sensorycznej.

,,Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" - tą złotą myślą Marii Montessori, pani Iwona Szopińska - dyrektor ZSP w Występie rozpoczęła swoje przywitanie zaproszonych gości- dyrektor ZOOR panią Annę Biniakowską, sołtys wsi panią Ewę Hoppe-Kowalską oraz rodziców i dzieci. Opowiedziała również o przebiegu remontu, który trwał prawie dwa miesiące. Czerwoną wstęgę przecinała pani Beata Tomaszewska z synem Jędrkiem, którzy przekazali znaczną sumę na powstanie sali sensorycznej. Pani dyrektor wyróżniła pana Jacka Cistowskiego oraz pana Adama Kosackiego, którzy w swoim wolnym czasie wyremontowali dwa pomieszczenia na piętrze przedszkola, łazienkę oraz wsparli tę inicjatywę finansowo. Podziękowała także pani Ewie Gołębiewskiej i Dawidowi Pubanc, którzy ufundowali i zamontowali nową toaletę. Podziękowania trafiły również do wszystkich rodziców, którzy dołożyli swoją cegiełkę i ,,zbudowali" oraz w dużym stopniu wyposażyli salę, w której mogą odbywać się zajęcia specjalistyczne. Wszyscy otrzymali pamiątkowe drewniane sowy, które zostały wykonane przez zaprzyjaźnionego rzeźbiarza pana Stefana Gajka oraz zawieszki. Pani dyrektor podziękowała pani Kamili Malikowskiej za realizację pomysłu i wielkie zaangażowanie w stworzenie miejsca przyjaznego naszym przedszkolakom. Słowa podziękowania trafiły też do pani Izabeli Kubackiej za piękne ozdobienie ścian i wykonanie wielu pomocy dydaktycznych.

Cieszymy się, że nasza placówka może zawsze liczyć na wspaniałych rodziców, którzy są przyjaciółmi naszego przedszkola. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Małkowi z firmy Mał-Spaw, który ufundował materiały potrzebne do wykonania remontu oraz panu Jackowi Tomyślakowi, który pomógł nam w stworzeniu pomocy sensorycznych. Dzięki dobrym sercom powstała sala, w której możemy prowadzić zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej. Podczas tych zabaw i ćwiczeń dzieci mogą poprawić funkcjonowanie emocjonalne, uwagę i koncentrację, zdolności wzrokowe i słuchowe, sprawność w zakresie dużej i małej motoryki, samoświadomość i samoocenę. Stworzono również stanowisko do terapii logopedycznej oraz do zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania. Dzieci uwielbiają spędzać czas w nowej sali oraz bawić się i ćwiczyć przy aranżowanych przez nauczycielki stanowiskach. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć przestrzeń, w której dzieci mogą wyrównać swoje szanse na dalszy harmonijny rozwój.

Materiał: Kamila Malikowska ZSP Występ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)