Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Uroczyste obchody w Dwójce. Dzieci poznały historię Polski z czasów zaborów

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 12 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci klas: I-III wraz wychowawcami uczestniczyły w akademii, którą przygotowali uczniowie klasy 3a integracyjnej pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Iwony Schmidt i Iwony Sobczak. Pacholęta poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów, recytowały wiersze oraz obejrzały film edukacyjny. Uczniowie klas IV-VI zgromadzili się w auli Dwójki na apelu, który przygotowali uczniowie klasy V c i V e wraz z wychowawcami: Joanną Nowak i Wiolettą Jasińską. W trakcie uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej. W najstarszej grupie wiekowej program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII c pod opieką Grzegorza Andrzejewskiego. Każda uroczystość wzbogacona została pokazem multimedialnym. Wszystkim uczniom udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera. Dodatkowo podkreślał ją galowy strój, kokarda narodowa i wystrój szkoły, o który zadbała Marzenna Otto.

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)