Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Uroczyste obchody w Dwójce. Dzieci poznały historię Polski z czasów zaborów

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 12 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci klas: I-III wraz wychowawcami uczestniczyły w akademii, którą przygotowali uczniowie klasy 3a integracyjnej pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Iwony Schmidt i Iwony Sobczak. Pacholęta poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów, recytowały wiersze oraz obejrzały film edukacyjny. Uczniowie klas IV-VI zgromadzili się w auli Dwójki na apelu, który przygotowali uczniowie klasy V c i V e wraz z wychowawcami: Joanną Nowak i Wiolettą Jasińską. W trakcie uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej. W najstarszej grupie wiekowej program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII c pod opieką Grzegorza Andrzejewskiego. Każda uroczystość wzbogacona została pokazem multimedialnym. Wszystkim uczniom udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera. Dodatkowo podkreślał ją galowy strój, kokarda narodowa i wystrój szkoły, o który zadbała Marzenna Otto.

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)