Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Uroczyste obchody w Dwójce. Dzieci poznały historię Polski z czasów zaborów

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 12 listopada, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wzięli udział w uroczystych apelach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci klas: I-III wraz wychowawcami uczestniczyły w akademii, którą przygotowali uczniowie klasy 3a integracyjnej pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Iwony Schmidt i Iwony Sobczak. Pacholęta poznały historię Polski z czasów zaborów, śpiewały piękne pieśni legionistów, recytowały wiersze oraz obejrzały film edukacyjny. Uczniowie klas IV-VI zgromadzili się w auli Dwójki na apelu, który przygotowali uczniowie klasy V c i V e wraz z wychowawcami: Joanną Nowak i Wiolettą Jasińską. W trakcie uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej. W najstarszej grupie wiekowej program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII c pod opieką Grzegorza Andrzejewskiego. Każda uroczystość wzbogacona została pokazem multimedialnym. Wszystkim uczniom udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera. Dodatkowo podkreślał ją galowy strój, kokarda narodowa i wystrój szkoły, o który zadbała Marzenna Otto.

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)