Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
30 czerwca 2017

Uroczyście pożegnały przedszkole

fot. pow.

fot. pow.

27 czerwca uczniowie "zerówki" z Przedszkola Niepublicznego # ,,Donald” w Nakle nad Notecią uroczyście zakończyli rok szkolny. W sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury dzieci po raz ostatni w takim gronie zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, taneczne, wokalne, recytatorskie oraz instrumentalne wystawiając inscenizację bajki zatytułowanej ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. Na tę okoliczność do NOK-u przybyli rodzice oraz kierownictwo i personel przedszkola.

Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości przez panią dyrektor oraz jedną z naszych wychowanek. Życząc wszystkim miłego oglądania, dzieci, pełne skupienia, rozpoczęły występ tańcem. Przy dźwiękach "Poloneza Ogińskiego" dumnym, tanecznym krokiem pokazały specyfikę i patetyczność tego utworu.

Po jego wykonaniu każdy zajął odpowiednie miejsce na scenie i za kulisami przygotowując się do dalszej części występu. Po słowie wstępu dzieci rozpoczęły inscenizację śpiewając tematyczną piosenkę i tym samym zapraszając wszystkich do krainy bajek. Nasi milusińscy w humorystyczny sposób przedstawili historię księcia poszukującego wybranki swego serca. Jak się potem okazało została nią księżniczka, o której prawdziwości przesądziło ziarnko grochu schowane głęboko pod stosem materaców i pierzyn. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wcieliły się w role: króla, królowej, księcia, księżniczek: Srebrnej Chmurki, Marcepanu, Pięciu Sosen, Wędrowniczki, Hulajnóżki. a także tej prawdziwej: Pirlipatki.

Ponadto w przedstawieniu wystąpiły: panny służebne, paziowie, ochmistrzowie, dobosze, trębacze. Oprócz swoich zdolności recytatorskich połączonych z ruchem scenicznym i gestykulacją przedszkolaki zaśpiewały piosenki tematyczne, wykonały tańce do utworów muzyki klasycznej ("Taniec księżniczek z chusteczkami" do utworu "Wiedeńska krew", "Taniec z pomponami" do utworu "Nad pięknym, modrym Dunajem", "Annen Polka" J. Straussa). Na zakończenie oprócz tańca zaprezentowano występ orkiestry do utworu "Marsz Radetzkiego” J. Straussa. Przedszkolaki z podziałem na partie instrumentalne zagrały jak na prawdziwych, nadwornych muzyków przystało. Całość pierwszej części została nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami.

W dalszym etapie scenicznego przedstawienia dzieci złożyły podziękowania pani dyrektor, wychowawcom oraz wszystkich paniom pracującym w przedszkolu, a także rodzicom. Recytując wierszyki, z ogromnym uczuciem wygłaszały je przed zgromadzoną publicznością. Zaśpiewano przy tym kilka piosenek tematycznych opowiadających o przedszkolu i miłych chwilach w nim spędzonych, takich jak: "Przedszkole pod Platanem", "Hej przedszkole ukochane", "Czas do szkoły", "My do szkoły nie pójdziemy". Na zakończenie występów na scenie pan Marek Frąckowiak (prowadzący dalszą, muzyczną część imprezy) zaprosił wszystkie dzieci oraz gości do wspólnego tańca w kole. Przy utworze: "Ale to już było" Maryli Rodowicz niektórym zakręciła się łezka w oku. Cztery wspólnie spędzone lata minęły jak jeden dzień.

Po wyczerpującym występie przyszedł wreszcie czas na to, aby dzieci mogły posilić się i nabrać sił do dalszych niespodzianek. Pani dyrektor w asyście wychowawców i pani Ani wyczytywała nazwisko każdego przedszkolaka, zapraszając go na scenę. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami ze zdjęciami, nagrodami rzeczowymi w postaci encyklopedii oraz szkolnych zestawów śniadaniowych, a także nakryciami głowy w postaci biretów. Podczas tej ceremonii wzruszone były nie tylko dzieci, ale także wszystkie panie i rodzice.

Tym ostatnim również wręczono pamiątkowe akty podziękowania za współpracę i działania prowadzone na rzecz przedszkola. Reprezentanci w imieniu wszystkich rodziców wygłosili piękne słowa podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników, a ponadto każdą panią obdarowano miłą niespodzianką. Emocjom i wzruszeniom nie było końca. Kolejną atrakcją imprezy był tort dla dzieci z podobizną Donalda, a także tort dla pozostałych gości, które to słodkości bardzo wszystkim smakowały. Przy dźwiękach znanych przedszkolnych przebojów pan Marek zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Tańcom, pląsom i śpiewom nie było końca.

Wszystko co dobre szybko się jednak kończy. Wychowawczyni grupy ze wzruszeniem podziękowała dzieciom i rodzicom za te piękne, wspólnie spędzone lata. I tak nasi milusińscy i rodzice pełni pozytywnej energii, (odczuwając także smutek) pożegnali się z przedszkolem, obiecując jednak, iż będą składać częste wizyty w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)