Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 września 2020

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

fot. KPODR Minikowo / MAG

fot. KPODR Minikowo / MAG

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

W pierwszej kolejności głos zabrał dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Zarudzki, który powitał wszystkich przybyłych, w tym szczególnie wnuka patrona profesora Stanisława Tyszkiewicza. Na uroczystości obecni byli także radni poszczególnych szczebli, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, dyrektorzy jednostek doradztwa, przedstawiciele szkół rolniczych i licznych instytucji. Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji to również uczelnie rolnicze, w związku z tym na uroczystości orzybyli także rektor i dziekani rolniczych wydziałów. Obecni byli również rolnicy. – Bardzo się cieszę, że ta reprezentacja, która tutaj jest dzisiaj jest świadectwem, że zarówno nasze instytucja pracujące na rzecz rolnictwa w osobach pana prezesa wiceprezesa, agencji restrukturyzacji, krajowy ośrodek wsparcia rolnictwa, pozostałe instytucje, wszyscy działamy na rzecz tego, dla którego służymy i naszą pracę realizujemy. To Centrum ma swój wymiar, nie tylko nasz regionalny, gdzie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jest tym puntem transmisyjnym – mówił. Następnie podziękował ministrowi Janowi Ardanowskiemu, który nie mógł być obecny na dzisiejszej uroczystości, ale zawsze przywiązuje dużą wagę do takich wydarzeń. Na uroczystości z powodów zdrowotnych nie było także wiceministra rolnictwa Ryszarda Kamińskiego, któremu również dziękowano.

Po słowach wstępu wnuk patrona profesor Stanisław Tyszkiewicz wraz z dyrektorem KPODR w Minikowie Ryszardem Zarudzkim odsłonili pamiątkową tablicę. Następnie przystąpiono do uroczystego otwarcia Centrum. Wstęgę przecięli Stanisław Tyszkiewicz, Wojciech Majzesowicz, Ryszard Zarudzki oraz Lidia Lewandowska.

Po najważniejszych punktach uroczystości, goście zaproszeni zostali na salę, gdzie odbyła się dalsza część.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Oczyszczanie twarzy
Stół z blatem szklanym + krzesła
Meble łazienkowe
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Botox zmarszczki lwie
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)