Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2020

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

fot. KPODR Minikowo / MAG

fot. KPODR Minikowo / MAG

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

W pierwszej kolejności głos zabrał dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Zarudzki, który powitał wszystkich przybyłych, w tym szczególnie wnuka patrona profesora Stanisława Tyszkiewicza. Na uroczystości obecni byli także radni poszczególnych szczebli, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, dyrektorzy jednostek doradztwa, przedstawiciele szkół rolniczych i licznych instytucji. Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji to również uczelnie rolnicze, w związku z tym na uroczystości orzybyli także rektor i dziekani rolniczych wydziałów. Obecni byli również rolnicy. – Bardzo się cieszę, że ta reprezentacja, która tutaj jest dzisiaj jest świadectwem, że zarówno nasze instytucja pracujące na rzecz rolnictwa w osobach pana prezesa wiceprezesa, agencji restrukturyzacji, krajowy ośrodek wsparcia rolnictwa, pozostałe instytucje, wszyscy działamy na rzecz tego, dla którego służymy i naszą pracę realizujemy. To Centrum ma swój wymiar, nie tylko nasz regionalny, gdzie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jest tym puntem transmisyjnym – mówił. Następnie podziękował ministrowi Janowi Ardanowskiemu, który nie mógł być obecny na dzisiejszej uroczystości, ale zawsze przywiązuje dużą wagę do takich wydarzeń. Na uroczystości z powodów zdrowotnych nie było także wiceministra rolnictwa Ryszarda Kamińskiego, któremu również dziękowano.

Po słowach wstępu wnuk patrona profesor Stanisław Tyszkiewicz wraz z dyrektorem KPODR w Minikowie Ryszardem Zarudzkim odsłonili pamiątkową tablicę. Następnie przystąpiono do uroczystego otwarcia Centrum. Wstęgę przecięli Stanisław Tyszkiewicz, Wojciech Majzesowicz, Ryszard Zarudzki oraz Lidia Lewandowska.

Po najważniejszych punktach uroczystości, goście zaproszeni zostali na salę, gdzie odbyła się dalsza część.

Oceń artykuł: 12 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)