Dziś mamy 19 stycznia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

Umowy i inwestycje. Na jakie zadania stowarzyszenia otrzymały pieniądze?

fot. UMiG Nakło

fot. UMiG Nakło

Pięć kolejnych stowarzyszeń podpisało umowy na realizację zadań pożytku publicznego #w ramach ogłoszonego przez gminę konkursu ofert.

W dniu 7 lutego w ratuszu umowy podpisali reprezentanci pięciu stowarzyszeń: LZS SKRA Paterek, Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi, KS Czarni, Stowarzyszenie Dart, UKS Krzywousty.

W trakcie spotkania burmistrz Sławomir Napierała rozmawiał z przedstawicielami stowarzyszeń o ich problemach i sukcesach. Ze swej strony przekazał, że gmina przystępuje właśnie do realizacji dużej inwestycji, jaką będzie rozbudowa stadionu miejskiego (ok. 20 mln zł), na którym znajdą się tory lekkoatletyczne oraz duży obiekt. Pozwoli to na organizację wydarzeń sportowych o wymiarze krajowym, a jednocześnie stadion będzie stanowić zaplecze dla lekkoatletycznych przedsięwzięć organizowanych w Bydgoszczy. Rozwija się również baza hotelowa (od kwietnia dodatkowe 100 miejsc noclegowych). Burmistrz zwrócił też uwagę na wielkość pozyskiwanych środków zewnętrznych na sport, rekreację i inne inwestycje. W zakresie sportu zaletą jest swoisty kompleks, jaki tworzą kryta pływalnia, lodowisko, park Jana III Sobieskiego z infrastrukturą, sale gimnastyczne ZS-P nr 4 i ZS-P nr 3 oraz mający powstać skatepark. Na terenie pływalni zostanie zagospodarowane 300 m kw. wolnej przestrzeni pod 3-torową kręgielnię, w której ma też być bilard.

Wspomniał też o konieczności wybudowania w perspektywie kolejnej pływalni przy którejś ze szkół, aby mogła służyć zajęciom z uczniami prowadzonymi obecnie w Naquariusie. Nie wyklucza też konieczności rozbudowy pływalni. Burmistrz podkreślił, że gmina wykorzystuje wszelkie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, nawet przy konieczności zadłużenia, aby dysponować wkładem własnym, ponieważ to już ostatnie lata, gdy źródła dofinansowania się skończą. Dodał, że widać znaczącą poprawę kondycji ekonomicznej naszych mieszkańców, co pokazuje wzrost wpływów z podatku PIT w ostatnich 7 latach o ponad 10 mln zł.

Stowarzyszenia podpisały umowy na następujące zadania:

KS Czarni

Z ochrony i promocji zdrowia na: Sport optymalnym uzależnieniem dzieci i młodzieży – 16 000 zł

Ze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej: Finansowanie szkolenia dzieci i młodzieży w KS Czarni w Nakle nad Notecią – 53 000 zł

UKS Krzywousty

Z ochrony i promocji zdrowia na: II warsztaty Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom – 11 220 zł

Ze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej: W poszukiwaniu pływackich talentów - nakielska liga pływania 2018 – 26 500 zł

Stowarzyszenie Yamabushi

Ze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na: Udział zawodników w rywalizacji sportowej karate olimpijskiego – 4 500 zł
LZS SKRA Paterek

Ze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej: Prowadzenie działalności przez klub sportowy LZS SKRA Paterek w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, rozwój piłki nożnej na terenie wiejskim poprzez uczestnictwo w rozgrywkach ligowych, turniejach i imprezach sportowo-rekreacyjnych – 27 000 zł

Stowarzyszenie DART

Ze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej: Promocja darta, organizacja turniejów oraz udział zawodników w turniejach i rozgrywkach ligowych – 5 000 zł.

materiał: Tomasz Rogacki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 12
udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)