Ule na dachu urzędu. W piątek pozyskano 100 kilogramów miodu
fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Na dachu Urzędu Marszałkowskiego w pięciu ulach mieszka# 150 tysięcy pszczół. Całą wiosnę zbierały nektar, z którego 12 lipca pozyskaliśmy 100 kilogramów miodu. W pierwszym tegorocznym miodobraniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki, który prywatnie jest zapalonym pszczelarzem.
– Pszczoły są niesamowite! – powiedział podczas miodobrania marszałek Piotr Całbecki. – Nie ma lepiej zorganizowanej struktury społecznej niż pszczela rodzina. Dzięki naszej pasiece nie tylko pozyskujemy doskonałej jakości miód, ale zwracamy też uwagę mieszkańców na to, jak ważne dla środowiska naturalnego są pszczoły.
Pasieką od trzech lat opiekuje się pszczelarz z Gniewkowa Tomasz Paul. Kondycja marszałkowskich pszczół, mimo przymrozków na początku sezonu, jest bardzo dobra. Podczas pierwszego w tym roku, a siódmego w historii pasieki miodobrania, pozyskaliśmy 100 kilogramów wielokwiatowego miodu, który powstał na bazie nektaru zebranego w większości z lip.
Miód jest za każdym razem badany przez właściwe służby na obecność szkodliwych czynników.
Samorząd województwa konsekwentnie wspiera pszczelarzy, którzy prowadząc pasieki dbają o utrzymanie bioróżnorodności.
Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Galeria
Czytaj również
- Program Aktywny Rodzic. W jakim terminie dokonywane są wypłaty?
- Bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła. Wyjątkowe przedmioty na kiermaszu
- "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem". Akcja profilaktyczna
- Grudniowe dyżury. Skorzystaj z porad specjalistów ZUS
- Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Środki dla samorządów
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów
Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
...., w dniu 13-07-2024 14:50:09 napisał:
odpowiedz
a gdzie ten miód, w dniu 13-07-2024 16:40:21 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 13-07-2024 18:02:30 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 13-07-2024 20:50:07 napisał:
odpowiedz
Karolina, w dniu 14-07-2024 09:26:33 napisał:
odpowiedz
mm, w dniu 14-07-2024 12:32:35 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!