Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2017

Udany weekend zespołów Dębu. Pierwsi do boju ruszyli młodzicy i trampkarze

W miniony weekend wszystkie zespoły Dębu Potulice rozgrywały swoje mecze ligowe.

W sobotnie przedpołudnie jako pierwsze do boju ruszyły zespoły młodzików i trampkarzy. Zespół Młodzików rozegrał derbowy pojedynek z Czarnymi Nakło na własnym boisku. Po ciekawym i wyrównanym pojedynku mecz zakończył się remisem 3:3. Wszystkie bramki dla drużyny Dębu strzeliła Fatima Doberstein.

Trampkarze udali się na wyjazdowy mecz do Bydgoszczy. Przeciwnikiem była drużyna Gwiazdy. Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla podopiecznych trenera Patryka Grudy. W pierwszych minutach groźnej kontuzji złamania ręki doznał obrońca Dębu Mateusz Ksobiak, którego karetka zabrała do szpitala. Ta sytuacja trochę zdeprymowała jego kolegów, którzy, mimo ogromnej przewagi na boisku, nie potrafili strzelić gola. Dopiero pod koniec pierwszej połowy po strzale Dawida Klawona piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. Sędzia spotkania uznał, że ostatni piłki dotknął Jakub Tomyślak i jemu zostaje zapisana bramka. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie wpisuje się na listę strzelców dobijając odbity przez bramkarza Gwiazdy strzał Dawida Klawona. W ostatnich minutach meczu po błędzie w obronie gospodarze strzelają honorowego gola.

W sobotnie popołudnie swój kolejny mecz w A-Klasie rozegrali Seniorzy Dębu. Zawodnicy z Potulic na własnym boisku podejmowali zespół Krajny Sępólno Krajeńskie. Do składu po kontuzji wrócił kapitan Dębu Michał Murach. Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Gospodarze posiadali przewagę, jednak nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji. Goście groźnie kontratakowali.

Tuż po przerwie na prowadzenie gospodarzy wyprowadza Kamil Wisiorek. Ten sam zawodnik chwilę później mógł podwyższyć na 2:0, ale piłka trafia w słupek. Gdy wydawało się, że gospodarze odniosą pewne zwycięstwo, po kontrze Krajna Strzela gola na 1:1. Chwilę później goście strzelają drugiego gola. Ostatnie 10 minut to zdecydowane ataki gospodarzy. Najpierw Michał Murach strzela wyrównującego gola, a tuż przed gwizdkiem sędziego, po bardzo dobrej akcji Krzysztofa Dury, drugiego gola strzela Kamil Wisiorek, który daje drużynie Dębu pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

W niedzielę jako pierwsi do walki przystąpili Juniorzy, którzy na własnym boisku podejmowali drużynę Rawysa Raciąż. Podopieczni trenera Patryka Grudy już po 10 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Kacpra Bysiewicza i Oskara Dymka. Gospodarze cały czas kontrolowali sytuację na boisku. Goście rzadko zagrażali bramce bronionej przez Kajtka Tamasa. Druga połowa miała podobny przebieg. Dwie bramki strzela kapitan Dębu Paweł Malikowski i ustala wynik na 4:0.

Drużyna Orlików w Nakle rozegrała mecze trzeciej kolejki rozgrywek. Tym razem nie udało się zdobyć punktów. Grający młodszym rocznikiem zespół nie poradził sobie w walce z Czarnymi Nakło, Skrą Paterek i Mezarem Nakło.

Jako ostatni do boju przystąpili najmłodsi gracze Dębu Potulice. Zespół Żaków w drugiej kolejce rozgrywek odniósł dwa pewne zwycięstwa z Czarnymi Nakło i KS Łochowo oraz doznał minimalnej porażki ze Skrą Paterek.

Materiał: LZS Dąb Potulice