Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 września 2019

Udany pobyt w Sosnowcu. Uczniowie aktywnie spędzili czas

fot. Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

fot. Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Już po raz trzeci, w ramach współpracy i przyjaźni między miastami, grupa dzieci z # Nakła przebywała na tygodniowym wyjeździe w Sosnowcu.

W dniach od 15 – 20 września, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, poznawali miasto i jego ciekawe miejsca. A jest ich w Sosnowcu bardzo wiele.

Mimo tego, że dzieci miały wolne od zajęć w ławkach szkolnych, przeżyły bardzo ciekawe „żywe lekcje”, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Po przyjeździe do Sosnowca, mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym Festynie „Miejskie Granie” w Parku J. Kuronia na Kazimierzu. Mnóstwo atrakcji, występów na scenie i placach zabaw już na samym początku pobytu pokazało, że ten tydzień będzie pełen wrażeń.

I tak też było. Spędziliśmy miło czas w kinie Helios na filmie animowanym „Wyprawa Magellana”. Zabawy muzyczne z bum-bum rurkami, teatrzyk kamishibai, zabawy ruchowe na podłodze interaktywnej, zabawy taneczne z wykorzystaniem konsoli Xbox-one i gry „Just Dance” z piękną prezentacją działów książkowych i wystawą obrazów, czekało na nas w pięknej Zagłębiowskiej Mediatece.

Zwiedzanie Zamku Sieleckiego i warsztaty artystyczne w Sosnowieckim Centrum Sztuki, pobyt w Pałacu Schoena i „pokoju zagadek” pozwoliły dzieciom zapoznać się z historią Sosnowca. Pobyt w Egzotarium to wspaniała „żywa lekcja” przyrody i spędzenie miło czasu wśród pięknej roślinności i egzotycznych żywych stworzeń.

Ten tygodniowy czas wypełniony był również różnymi zajęciami sportowymi: jazdą na wrotkach, treningiem Aikido w Energetycznym Centrum Kultury, jazdą na rowerach po Ogrodach Jordanowskich na Górce Środulskiej oraz pływaniem w basenie w Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej.

Niezapomnianą atrakcją nie tylko dla dzieci był pobyt w Laser House na laserowym paintballu oraz wizyta w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu i spotkanie w Kancelarii Prezydenta z władzami i pracownikami. Dzieci mogły zwiedzić urząd a także przez chwilę uczestniczyć w trwających obradach.

Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki od organizatorów i paszporty Sosnowca ale i my w ramach podziękowań za wspaniałą gościnę i zaproszenie zostawiliśmy w Sosnowcu nasze nakielskie prezenty. To był tydzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, wypełniony od rana do wieczora a radość i szczęście na twarzach dzieci były tego najlepszym dowodem.

W imieniu wszystkich uczestników pragniemy serdecznie podziękować Panu Prezydentowi za kolejne zaproszenie a szczególnie panu Piotrowi Plucie z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowca, za całotygodniową opiekę nad nami. Dziękujemy Panu Darkowi – kierowcy, który cały tydzień woził nas miejskim autobusem, obdarowywał niespodziankami i zarażał optymizmem.

Podziękowania kierujemy na ręce Pani Weroniki Marzyńskiej z Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle za dopięcie wszystkiego na „ostatni guzik”. Za bezpieczny dowóz i przywóz nas dziękujemy Panu Pawłowi Barczykowskiemu i Panu Mateuszowi. Rodzicom za zaufanie a dzieciaczkom za mile spędzony czas, wspólne spacery, zabawę i przyjemną atmosferę bardzo dziękujemy.

materiał: Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)