Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 września 2019

Udany pobyt w Sosnowcu. Uczniowie aktywnie spędzili czas

fot. Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

fot. Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Już po raz trzeci, w ramach współpracy i przyjaźni między miastami, grupa dzieci z # Nakła przebywała na tygodniowym wyjeździe w Sosnowcu.

W dniach od 15 – 20 września, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, poznawali miasto i jego ciekawe miejsca. A jest ich w Sosnowcu bardzo wiele.

Mimo tego, że dzieci miały wolne od zajęć w ławkach szkolnych, przeżyły bardzo ciekawe „żywe lekcje”, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Po przyjeździe do Sosnowca, mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym Festynie „Miejskie Granie” w Parku J. Kuronia na Kazimierzu. Mnóstwo atrakcji, występów na scenie i placach zabaw już na samym początku pobytu pokazało, że ten tydzień będzie pełen wrażeń.

I tak też było. Spędziliśmy miło czas w kinie Helios na filmie animowanym „Wyprawa Magellana”. Zabawy muzyczne z bum-bum rurkami, teatrzyk kamishibai, zabawy ruchowe na podłodze interaktywnej, zabawy taneczne z wykorzystaniem konsoli Xbox-one i gry „Just Dance” z piękną prezentacją działów książkowych i wystawą obrazów, czekało na nas w pięknej Zagłębiowskiej Mediatece.

Zwiedzanie Zamku Sieleckiego i warsztaty artystyczne w Sosnowieckim Centrum Sztuki, pobyt w Pałacu Schoena i „pokoju zagadek” pozwoliły dzieciom zapoznać się z historią Sosnowca. Pobyt w Egzotarium to wspaniała „żywa lekcja” przyrody i spędzenie miło czasu wśród pięknej roślinności i egzotycznych żywych stworzeń.

Ten tygodniowy czas wypełniony był również różnymi zajęciami sportowymi: jazdą na wrotkach, treningiem Aikido w Energetycznym Centrum Kultury, jazdą na rowerach po Ogrodach Jordanowskich na Górce Środulskiej oraz pływaniem w basenie w Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej.

Niezapomnianą atrakcją nie tylko dla dzieci był pobyt w Laser House na laserowym paintballu oraz wizyta w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu i spotkanie w Kancelarii Prezydenta z władzami i pracownikami. Dzieci mogły zwiedzić urząd a także przez chwilę uczestniczyć w trwających obradach.

Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki od organizatorów i paszporty Sosnowca ale i my w ramach podziękowań za wspaniałą gościnę i zaproszenie zostawiliśmy w Sosnowcu nasze nakielskie prezenty. To był tydzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, wypełniony od rana do wieczora a radość i szczęście na twarzach dzieci były tego najlepszym dowodem.

W imieniu wszystkich uczestników pragniemy serdecznie podziękować Panu Prezydentowi za kolejne zaproszenie a szczególnie panu Piotrowi Plucie z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowca, za całotygodniową opiekę nad nami. Dziękujemy Panu Darkowi – kierowcy, który cały tydzień woził nas miejskim autobusem, obdarowywał niespodziankami i zarażał optymizmem.

Podziękowania kierujemy na ręce Pani Weroniki Marzyńskiej z Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle za dopięcie wszystkiego na „ostatni guzik”. Za bezpieczny dowóz i przywóz nas dziękujemy Panu Pawłowi Barczykowskiemu i Panu Mateuszowi. Rodzicom za zaufanie a dzieciaczkom za mile spędzony czas, wspólne spacery, zabawę i przyjemną atmosferę bardzo dziękujemy.

materiał: Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)