Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Uczniowie zachwyceni baletem. Piękne widowisko nagrodzone brawami

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

W czwartek 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV b i IV d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wybrali się # do Opery Nova w Bydgoszczy na balet „Dziadek do orzechów", do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski.

Po wejściu do okazałego gmachu i zwiedzeniu pięknego wnętrza Opery, powoli zajmowaliśmy miejsca na widowni, w dużej części już wypełnionej.

Spektakl rozpoczął się o godz. 19.00. Usłyszeliśmy muzykę, kurtyna uniosła się w górę i naszym oczom ukazali się tancerze, występujący w kolejnych scenach w zmieniającej się scenerii. Podziwialiśmy umiejętności taneczne nie tylko dorosłych, lecz również uczniów szkoły baletowej. Zachwyt budziły zarówno partie solowe głównych bohaterów przedstawienia, jak też sceny zbiorowe, np. taniec śnieżynek, myszy, żołnierzyków.

Wszystko było bajecznie kolorowe i zachwycające – scenografia, stroje i tancerze wirujący w takt pięknej muzyki. Barwne widowisko zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Piękny balet pozostanie na długo w naszej pamięci. Była to impreza kulturalna warta zobaczenia.

Materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)