Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2018

Uczniowie z SP 2 na wakacjach w stolicy. Nie było czasu na nudę

fot. pow.

fot. pow.

Przez cały tydzień od 28 lipca do 4 sierpnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. #St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle przebywała na wspaniałym wypoczynku w stolicy.

Opiekę nad dziećmi sprawowały pani Kasia Dobosz i pani Beata Patyna. Razem z dziećmi z Dwójki w wyjeździe uczestniczyły również dzieci z NSP w Trzeciewnicy wraz z opiekunami.  Uczestnicy przebywali tam na zaproszenie Caritas Polska, która po raz pierwszy zorganizowała dla grup taki wypoczynek. Uczestnicy to przede wszystkim wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, dla których ten wyjazd to świetna okazja do wspólnej zabawy, poznawania historii naszej Ojczyzny i najważniejszych miejsc naszej stolicy.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wspaniały tygodniowy program, w którym nie było czasu na nudę. Dzięki gościnności uczniowie zwiedzali Stare Miasto i Traktat Królewski, uczestniczyli we wspaniałym niedzielnym koncercie Chopinowskim w Łazienkach Królewskich. Piękną przyrodę mogły podziwiać w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Pałacu i Ogrodach w Wilanowie. Wielkim przeżyciem dla całej grupy były przygotowania i obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Z tego względu dzieci zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Wojska Polskiego. W przeddzień rocznicy wolontariusze wybrali się na Powązki Wojskowe, aby pomóc w przygotowaniach cmentarza. Dzieci sprzątały groby, modliły się i poznawały z panią przewodnik historię tych bohaterów, których mogiły tam się znajdują. Długo oczekiwanym momentem była godzina „W” 1 sierpnia, w której dzieci ubrane w czerwone koszulki Caritas uczestniczyły na warszawskich ulicach, a wieczorem wspólnie z mieszkańcami Warszawy i panem Prezydentem mogły pośpiewać na Placu Piłsudskiego „(Nie) zakazane piosenki”. Był też czas na modlitwę i dlatego dzieci odwiedziły Niepokalanów, zaraz obok Żelazową Wolę, były także przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki oraz patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas tego tygodnia nie zabrakło też zabawy. Organizatorzy przygotowali wyjście do ZOO, do Aquaparku, przejazd metrem i oczywiście zwiedzanie trasą piłkarską Stadionu Narodowego.

materiał: Kasia Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 8 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)