Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 maja 2019

Uczniowie z Czwórki w Gdyni, we Władysławowie i na Helu

fot.pow

fot.pow

W dniach 6-8 maja 2019 r. uczniowie klasy V b i VI c wzięli udział w wycieczce krajoznawczej.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty na Helu. Uczniowie przeszli ulicą Wiejską z licznymi zabytkowymi domami do portu rybackiego. Wizyta w fokarium również dostarczyła wielu emocji, młodzież mogła podglądać foki żyjące na terenie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Nie lada wyzwanie stanowiło także wejście na latarnię morska, skąd można było podziwiać piękną, nadmorską panoramę. Spacer na Cypel Helski i przywitanie się z morzem były ostatnim punktem programu tego jakże wyczerpującego dnia.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Władysławowo. Przeszli unikalną Aleją Gwiazd Sportu, by znaleźć się w Domu Rybaka, w którym mieści się Muzeum Motyli, a także Muzeum Iluzji. Tutaj mogli podziwiać niesamowite okazy motyli i owadów, łącznie 3 000 okazów z całego świata, przekonać się, jak wąska jest talia osy. Z kolei wystawa Magiczny Zawrót Głowy odkryła przed zwiedzającymi liczne tajemnice iluzji optycznych, a wizyta w Gabinecie Śmiechu wprawiła zwiedzających w wyśmienity nastrój. W tym dniu czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – wizyta w Ocean Parku i jedyna taka możliwość, możliwość spotkania z 34 metrowym płetwalem błękitnym. Dzięki charyzmie przewodnika po tym obiekcie uczniowie w mig zapamiętali, która pustynia jest największa na świecie oraz ile lat żyje rekin.

W ostatnim dniu uczniowie odwiedzili Gdynię i mieszczące się tam Centrum Nauki Experyment – jedno z pierwszych centrów nauki. Tutaj nie było miejsca na nudę!!! I uczniowie, i opiekunowie znaleźli coś dla siebie. Jak będę wyglądał za 30 lat? Czy potrafię udzielić pierwszej pomocy? Czym jest echolokacja? Na czym polega siła umysłu? Z jakimi barierami architektonicznymi muszą mierzyć się na co dzień osoby niepełnosprawne? Na te i wiele innych pytań uczniowie mogli znaleźć odpowiedź, wcielając się w odkrywców oraz przeprowadzając liczne eksperymenty.

Te trzy dni, choć niezwykle intensywne, bardzo szybko minęły i z wielkim żalem trzeba było się rozstać i powrócić do szkolnych obowiązków. Szczególne podziękowania należą się p. Urszuli Żurawskiej reprezentującej Biuro Podróży „Amelia Travel” za przygotowanie programu, profesjonalizm oraz poczucie humoru, a także p. kierowcy – panu Rafałowi za bezpieczną jazdę i pogodę ducha. Kierownikiem wycieczki była p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Toczko i p. Kamila Troczyńska.

materiał: Kamila Troczyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)