Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

16 maja 2019

Uczniowie z Czwórki w Gdyni, we Władysławowie i na Helu

fot.pow

fot.pow

W dniach 6-8 maja 2019 r. uczniowie klasy V b i VI c wzięli udział w wycieczce krajoznawczej.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty na Helu. Uczniowie przeszli ulicą Wiejską z licznymi zabytkowymi domami do portu rybackiego. Wizyta w fokarium również dostarczyła wielu emocji, młodzież mogła podglądać foki żyjące na terenie Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Nie lada wyzwanie stanowiło także wejście na latarnię morska, skąd można było podziwiać piękną, nadmorską panoramę. Spacer na Cypel Helski i przywitanie się z morzem były ostatnim punktem programu tego jakże wyczerpującego dnia.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Władysławowo. Przeszli unikalną Aleją Gwiazd Sportu, by znaleźć się w Domu Rybaka, w którym mieści się Muzeum Motyli, a także Muzeum Iluzji. Tutaj mogli podziwiać niesamowite okazy motyli i owadów, łącznie 3 000 okazów z całego świata, przekonać się, jak wąska jest talia osy. Z kolei wystawa Magiczny Zawrót Głowy odkryła przed zwiedzającymi liczne tajemnice iluzji optycznych, a wizyta w Gabinecie Śmiechu wprawiła zwiedzających w wyśmienity nastrój. W tym dniu czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – wizyta w Ocean Parku i jedyna taka możliwość, możliwość spotkania z 34 metrowym płetwalem błękitnym. Dzięki charyzmie przewodnika po tym obiekcie uczniowie w mig zapamiętali, która pustynia jest największa na świecie oraz ile lat żyje rekin.

W ostatnim dniu uczniowie odwiedzili Gdynię i mieszczące się tam Centrum Nauki Experyment – jedno z pierwszych centrów nauki. Tutaj nie było miejsca na nudę!!! I uczniowie, i opiekunowie znaleźli coś dla siebie. Jak będę wyglądał za 30 lat? Czy potrafię udzielić pierwszej pomocy? Czym jest echolokacja? Na czym polega siła umysłu? Z jakimi barierami architektonicznymi muszą mierzyć się na co dzień osoby niepełnosprawne? Na te i wiele innych pytań uczniowie mogli znaleźć odpowiedź, wcielając się w odkrywców oraz przeprowadzając liczne eksperymenty.

Te trzy dni, choć niezwykle intensywne, bardzo szybko minęły i z wielkim żalem trzeba było się rozstać i powrócić do szkolnych obowiązków. Szczególne podziękowania należą się p. Urszuli Żurawskiej reprezentującej Biuro Podróży „Amelia Travel” za przygotowanie programu, profesjonalizm oraz poczucie humoru, a także p. kierowcy – panu Rafałowi za bezpieczną jazdę i pogodę ducha. Kierownikiem wycieczki była p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Renata Toczko i p. Kamila Troczyńska.

materiał: Kamila Troczyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)