Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

20 września 2021

Uczniowie w bibliotece. Rozmawiano o ulubionych książkach

fot. pow.

fot. pow.

W miniony piątek bibliotekę publiczną w Ślesinie odwiedzili uczniowie# klasy 3 miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią, Panią Magdaleną Szykowną – Kiersznicką. W trakcie spotkania dzieci chętnie dzieliły się informacjami na temat swoich ulubionych książek oraz bohaterów literackich.

Spośród przygotowanych przez bibliotekarza wielu egzemplarzy literatury dziecięcej, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy potrafili bezbłędnie wskazać jej kategorie. Mowa była m.in. o opowiadaniach, baśniach, zbiorach bajek, książeczkach-zabawkach, utworach wierszowanych i komiksach.

Przeczytany wiersz pt.: „Wielki skarb” zainspirował wszystkich do dyskusji na temat zalet czytania książek, wśród których wymieniono m.in.: poprawę pamięci, rozwijanie wyobraźni, poszerzanie słownictwa, poprawę skupienia i koncentracji, a także rozwijanie wrażliwości na innych ludzi.

Na koniec spotkania uczniowie wybrali dla siebie zakładki książkowe.

Materiał: Jolanta Dąbrowska - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)