Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Uczniowie świętowali Dzień Wolontariusza. Zorganizowano apel

fot. SP 2 Nakło

fot. SP 2 Nakło

„To do Ciebie dzisiaj należy zainicjowanie kręgu radości, miłości i dobra”. Tymi słowami #opiekun Szkolnego Koła Caritas – Katarzyna Dobosz rozpoczęła apel z okazji święta wolontariuszy. To już po raz trzeci w nakielskiej Dwójce w tak uroczysty sposób uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia.

Wszystko to za sprawą istniejącego Szkolnego Klubu Wolontariatu, który łączy wszystkich tych, którzy w bezinteresowny sposób działają na rzecz drugiego człowieka. Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu jest od trzech lat pani Jolanta Stawicka. W czwartek uczniowie SP 2, z klas 4 – 7, zgromadzili się w auli szkoły, by wspólnie świętować ten dzień. Apel miał również zachęcić tych uczniów, którzy jeszcze nie zdecydowali co i gdzie chcieliby robić na rzecz innych. Dlatego wolontariusze aktywnie zaangażowani, przedstawiali swoim kolegom i koleżankom propozycje wolontariackich działań i jednocześnie reklamowali to, co robią i z czego są dumni.

Na scenie nie zabrakło wspaniałych występów szkolnego zespołu Takt, który zaprezentował swoje talenty wokalne, jak i taneczne. O swojej działalności opowiadali harcerze, Szkolne Koło Caritas, które przygotowało prezentację multimedialną oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Podczas apelu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Pomocna dłoń”, ogłoszony w listopadzie przez katechetów. Do konkursu zgłoszonych zostało 16 prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Wyniki konkursu są następujące:

Miejsce I - Igor Komasiński z klasy Ia i Igor Stachowski z klasy Vb
Miejsce II – Zofia Wojciechowska z klasy Ib i Wiktoria Sobczak z klasy VI c
Miejsce III – Mikołaj Kaczmarek z klasy IId
Wyróżnienie - Maja Dobosz z klasy IIIc

Podczas apelu nie zabrakło również myśli przewodniej naszego Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która w miesiącu grudniu towarzyszy uczniom na lekcjach i w szkole, a mianowicie: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie”.

Wypełniając „Krucjatę Miłości” naszego patrona, Szkolne Koło Caritas wraz Samorządem Uczniowskim w tym dniu rozpoczęło również akcję charytatywną całej szkoły - „Tytka pełna opatrunków” dla podopiecznych bydgoskiego Centrum Pomocy Betlejem. Dzieci do 20 grudnia mogą przynosić wszelkie materiały opatrunkowe, które trafią na ul. Drukarską w Bydgoszczy.

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom tym małym i dużym, dzieciom i nauczycielom, którzy poświęcają swój czas dla innych. „Często wystarczy mała, malutka iskierka, by wysadzić w powietrze ogromny ciężar. Wystarczy iskierka dobroci, a świat zacznie się zmieniać”. Tej iskierki nie brakuje w naszej szkole, dlatego przekazujemy ją wszystkim. Czyńmy dobro bo dobro wraca.

Materiał: Opiekunowie grup Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Zabiegi dla panów
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Metkownice
od 179PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)