Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Uczniowie świętowali Dzień Wolontariusza. Zorganizowano apel

fot. SP 2 Nakło

fot. SP 2 Nakło

„To do Ciebie dzisiaj należy zainicjowanie kręgu radości, miłości i dobra”. Tymi słowami #opiekun Szkolnego Koła Caritas – Katarzyna Dobosz rozpoczęła apel z okazji święta wolontariuszy. To już po raz trzeci w nakielskiej Dwójce w tak uroczysty sposób uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia.

Wszystko to za sprawą istniejącego Szkolnego Klubu Wolontariatu, który łączy wszystkich tych, którzy w bezinteresowny sposób działają na rzecz drugiego człowieka. Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu jest od trzech lat pani Jolanta Stawicka. W czwartek uczniowie SP 2, z klas 4 – 7, zgromadzili się w auli szkoły, by wspólnie świętować ten dzień. Apel miał również zachęcić tych uczniów, którzy jeszcze nie zdecydowali co i gdzie chcieliby robić na rzecz innych. Dlatego wolontariusze aktywnie zaangażowani, przedstawiali swoim kolegom i koleżankom propozycje wolontariackich działań i jednocześnie reklamowali to, co robią i z czego są dumni.

Na scenie nie zabrakło wspaniałych występów szkolnego zespołu Takt, który zaprezentował swoje talenty wokalne, jak i taneczne. O swojej działalności opowiadali harcerze, Szkolne Koło Caritas, które przygotowało prezentację multimedialną oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Podczas apelu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Pomocna dłoń”, ogłoszony w listopadzie przez katechetów. Do konkursu zgłoszonych zostało 16 prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Wyniki konkursu są następujące:

Miejsce I - Igor Komasiński z klasy Ia i Igor Stachowski z klasy Vb
Miejsce II – Zofia Wojciechowska z klasy Ib i Wiktoria Sobczak z klasy VI c
Miejsce III – Mikołaj Kaczmarek z klasy IId
Wyróżnienie - Maja Dobosz z klasy IIIc

Podczas apelu nie zabrakło również myśli przewodniej naszego Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która w miesiącu grudniu towarzyszy uczniom na lekcjach i w szkole, a mianowicie: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie”.

Wypełniając „Krucjatę Miłości” naszego patrona, Szkolne Koło Caritas wraz Samorządem Uczniowskim w tym dniu rozpoczęło również akcję charytatywną całej szkoły - „Tytka pełna opatrunków” dla podopiecznych bydgoskiego Centrum Pomocy Betlejem. Dzieci do 20 grudnia mogą przynosić wszelkie materiały opatrunkowe, które trafią na ul. Drukarską w Bydgoszczy.

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom tym małym i dużym, dzieciom i nauczycielom, którzy poświęcają swój czas dla innych. „Często wystarczy mała, malutka iskierka, by wysadzić w powietrze ogromny ciężar. Wystarczy iskierka dobroci, a świat zacznie się zmieniać”. Tej iskierki nie brakuje w naszej szkole, dlatego przekazujemy ją wszystkim. Czyńmy dobro bo dobro wraca.

Materiał: Opiekunowie grup Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Botox
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
MEBLE PIOTR PASIEKA
Nowoczesny styl
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Jadalnia / pokój dzienny
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)