Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

02 listopada 2018

Uczniowie nagrodzeni. Konkurs plastyczny "Spotkanie z Maryją"

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W miesiącu październiku katecheci z SP 2 ogłosili szkolno – parafialny Konkurs Plastyczny, którego # temat związany był z przygotowaniami do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzieci miały wykonać papierowy witraż przedstawiający wizerunek Czarnej Madonny lub Klasztor na Jasnej Górze. Do konkursu zostały zaproszone dzieci z SP 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jak również dzieci uczęszczające na Nabożeństwa

Różańcowe w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17.00. Wpłynęło 35 pięknych prac. Nie wszystkie jednak spełniły wymagania konkursowe. Jury w skład którego wchodzili kapłani z parafii, ksiądz rekolekcjonista i katecheci oddawali swoje głosy indywidualnie. Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa przedszkolna:
I miejsce - Filip Cieślak
Klasy I:
I miejsce – Weronika Grochowska
II miejsce – Inga Jakubczyk
III miejsce – Kacper Dorsz
Klasy II -
I miejsce - Maja Dobosz
Klasy III
I miejsce – Grzegorz Ptasiński Trzeciewnica
II miejsce – Dominik Chudela
III miejsce – Wiktor Świątkowski
Klasy IV:
I miejsce – Alicja Borowicz
II miejsce – Wiktoria Kubińska i Igor Stachowski
III miejsce – Julia Ziemkowska
Klasy V:
I miejsce – Aleksandra Sykora
II miejsce – Wiktoria Sobczak
III miejsce – Nicole Kaczmarek
Klasy VI:
I miejsce – Dominik Wojciechowski
II miejsce – Amelia Kubińska
III miejsce – Mikołaj Kaczmarek

Dodatkowo parafianie oraz każdy kto oglądał wystawę prac, którą przygotowali katecheci w parafii, mogli także oddać swój głos na najładniejszą ich zdaniem pracę. W głosowaniu wzięło udział ponad 200 osób. W wyniku głosowania przyznano również trzy nagrody publiczności dla dzieci, które zdobyły największą liczbę głosów:
Maja Dobosz, Igor Stachowski i Aleksandra Sykora.

Na zakończenie nabożeństw różańcowych rozlosowano trzy słodkie nagrody dla dzieci, które systematycznie uczęszczały na nabożeństwa i zebrały wszystkie puzzle – obrazki.

Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w konkursie i uczestnictwo w październikowych nabożeństwach. Osobom wyróżnionym gratuluję jeszcze raz.

W sposób szczególny pragnę podziękować ks. Proboszczowi Tadeuszowi za pomoc finansową w organizacji konkursu i za piękne nagrody.

materiał: Katarzyna Dobosz 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)