Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2017

Uczniowie na zlocie żaglowców. Wszystkim udzieliła się żeglarska atmosfera

fot. P. Ciereszko

fot. P. Ciereszko

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku grupa uczniów klas III i IV Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią udała się do Szczecina na finał regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2017”.

Tegoroczne regaty rozpoczęły się w Szwecji, skąd żaglowa armada popłynęła do Finlandii, następnie do Litwy, żeby w końcu zacumować w Polsce.

W szczecińskim porcie pojawiły się największe i zarazem najpiękniejsze żaglowce świata. Przy Wałach Chrobrego zacumowały m. in. największy szkolny żaglowiec świata STS (Sail Training Ship) „SEDOV” – rosyjski czteromasztowy bark oraz polska trzymasztowa fregata STS „DAR MŁODZIEŻY”. Na zlocie nie mogło zabraknąć innych polskich znanych żaglowców tj. jednostki klasy A - „Fryderyk Chopin” (bryg) i „Pogoria” (barkentyna) oraz klasy B – „Generał Zaruski” (kecz), flagowy żaglowiec ZHP „Zawisza Czarny” (szkuner) czy najstarszy polski żaglowiec „Kapitan Borchardt” (szkuner).

Wszystkie te jednostki można było zwiedzić. Od piątku Szczecin stał się żeglarską stolicą Europy, gdzie powiewające na wietrze gale flagowe podniesione na żaglowcach, przechadzający się po mieście marynarze w pasiastych koszulkach czy rozbrzmiewające szanty stwarzają niezapomnianą żeglarską atmosferę.    

materiał: Paweł Ciereszko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)