Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2017

Uczniowie na zlocie żaglowców. Wszystkim udzieliła się żeglarska atmosfera

fot. P. Ciereszko

fot. P. Ciereszko

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku grupa uczniów klas III i IV Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią udała się do Szczecina na finał regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2017”.

Tegoroczne regaty rozpoczęły się w Szwecji, skąd żaglowa armada popłynęła do Finlandii, następnie do Litwy, żeby w końcu zacumować w Polsce.

W szczecińskim porcie pojawiły się największe i zarazem najpiękniejsze żaglowce świata. Przy Wałach Chrobrego zacumowały m. in. największy szkolny żaglowiec świata STS (Sail Training Ship) „SEDOV” – rosyjski czteromasztowy bark oraz polska trzymasztowa fregata STS „DAR MŁODZIEŻY”. Na zlocie nie mogło zabraknąć innych polskich znanych żaglowców tj. jednostki klasy A - „Fryderyk Chopin” (bryg) i „Pogoria” (barkentyna) oraz klasy B – „Generał Zaruski” (kecz), flagowy żaglowiec ZHP „Zawisza Czarny” (szkuner) czy najstarszy polski żaglowiec „Kapitan Borchardt” (szkuner).

Wszystkie te jednostki można było zwiedzić. Od piątku Szczecin stał się żeglarską stolicą Europy, gdzie powiewające na wietrze gale flagowe podniesione na żaglowcach, przechadzający się po mieście marynarze w pasiastych koszulkach czy rozbrzmiewające szanty stwarzają niezapomnianą żeglarską atmosferę.    

materiał: Paweł Ciereszko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)