Dziś mamy 17 października 2017, wtorek, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2017

Uczniowie na zlocie żaglowców. Wszystkim udzieliła się żeglarska atmosfera

fot. P. Ciereszko

fot. P. Ciereszko

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku grupa uczniów klas III i IV Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią udała się do Szczecina na finał regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2017”.

Tegoroczne regaty rozpoczęły się w Szwecji, skąd żaglowa armada popłynęła do Finlandii, następnie do Litwy, żeby w końcu zacumować w Polsce.

W szczecińskim porcie pojawiły się największe i zarazem najpiękniejsze żaglowce świata. Przy Wałach Chrobrego zacumowały m. in. największy szkolny żaglowiec świata STS (Sail Training Ship) „SEDOV” – rosyjski czteromasztowy bark oraz polska trzymasztowa fregata STS „DAR MŁODZIEŻY”. Na zlocie nie mogło zabraknąć innych polskich znanych żaglowców tj. jednostki klasy A - „Fryderyk Chopin” (bryg) i „Pogoria” (barkentyna) oraz klasy B – „Generał Zaruski” (kecz), flagowy żaglowiec ZHP „Zawisza Czarny” (szkuner) czy najstarszy polski żaglowiec „Kapitan Borchardt” (szkuner).

Wszystkie te jednostki można było zwiedzić. Od piątku Szczecin stał się żeglarską stolicą Europy, gdzie powiewające na wietrze gale flagowe podniesione na żaglowcach, przechadzający się po mieście marynarze w pasiastych koszulkach czy rozbrzmiewające szanty stwarzają niezapomnianą żeglarską atmosferę.    

materiał: Paweł Ciereszko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)