Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2017

Uczniowie na zlocie żaglowców. Wszystkim udzieliła się żeglarska atmosfera

fot. P. Ciereszko

fot. P. Ciereszko

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku grupa uczniów klas III i IV Technikum Żeglugi Śródlądowej z # Nakła nad Notecią udała się do Szczecina na finał regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2017”.

Tegoroczne regaty rozpoczęły się w Szwecji, skąd żaglowa armada popłynęła do Finlandii, następnie do Litwy, żeby w końcu zacumować w Polsce.

W szczecińskim porcie pojawiły się największe i zarazem najpiękniejsze żaglowce świata. Przy Wałach Chrobrego zacumowały m. in. największy szkolny żaglowiec świata STS (Sail Training Ship) „SEDOV” – rosyjski czteromasztowy bark oraz polska trzymasztowa fregata STS „DAR MŁODZIEŻY”. Na zlocie nie mogło zabraknąć innych polskich znanych żaglowców tj. jednostki klasy A - „Fryderyk Chopin” (bryg) i „Pogoria” (barkentyna) oraz klasy B – „Generał Zaruski” (kecz), flagowy żaglowiec ZHP „Zawisza Czarny” (szkuner) czy najstarszy polski żaglowiec „Kapitan Borchardt” (szkuner).

Wszystkie te jednostki można było zwiedzić. Od piątku Szczecin stał się żeglarską stolicą Europy, gdzie powiewające na wietrze gale flagowe podniesione na żaglowcach, przechadzający się po mieście marynarze w pasiastych koszulkach czy rozbrzmiewające szanty stwarzają niezapomnianą żeglarską atmosferę.    

materiał: Paweł Ciereszko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)