Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

19 lutego 2020

Uczniowie „Krzywoustego na Olimpiadzie wiedzy o Benedykcie XVI

fot. ks. Igor Wichrowski/ Przemysław Gołata

fot. ks. Igor Wichrowski/ Przemysław Gołata

Którą postać z siódmego rozdziału Dziejów Apostolskich, krytykującą kult starej świątyni, #przywołuje kard. Ratzinger we fragmencie „Ducha liturgii”, kiedy tłumaczy pojęcie nowej świątyni, jaką jest świątynia Ciała Chrystusa? – to jedno z trzydziestu zadań zawartych w teście, który musieli rozwiązać uczestnicy finału konkursu wiedzy „Liturgia Benedicta – liturgia źródłem wiary”, który odbywał się w Bydgoszczy w Szkole Katolickiej.

Tematyka tegorocznej olimpiady związana była z 20. rocznicą ogłoszenia deklaracji "Dominus Iesus"- o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła. Konkurs był również oparty o refleksję teologiczną myśli kard. Josepha Ratzingera - Benedykta XVI. Uzupełnieniem wiedzy teologicznej w konkursie była także wiedza liturgiczna, z którą finaliści zapoznali się m.in. poprzez studium „Ogólnego wprowadzenia do Mszału rzymskiego”, a także adhortacji Benedykta XVI „Sacramentum Caritatis” i instrukcji Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów „Redemptionis Sacramentum”.

W konkursie udział wzięło ponad 50 uczestników, wśród których 3 z naszego Liceum: Hubert Olszewski (miejsce 6), Łukasz Urbański (miejsce 11) i Maciej Dutkiewicz (miejsce 14).

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Naszych uczniów do olimpiady przygotował ks. Igor Wichrowski.

Materiał: Ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)