Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 października 2019

"Uczenie jest niekończącą się podróżą”. Uroczystości DEN w Lubaszczu

fot. Agnieszka Andrzejewska

fot. Agnieszka Andrzejewska

Taka sentencja przyświecała uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

Uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami panią Magdaleną Stałowską – Janke i panią Agnieszką Michalak przygotowali część artystyczną.

Wśród zaproszonych gości obecny był wicestarosta pan Tomasz Miłowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie zaprezentowali krótką podróż przez historię i ewolucję, jakiej na przestrzeni wieków uległ nauczyciel: od pradziejów do współczesności.

Skoro „uczenie jest niekończącą się podróżą”, to my jesteśmy ciągłymi pielgrzymami...Nasze życie to – ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Jednak wykształcenie to wartość, której nic nie jest w stanie nas pozbawić.

Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. Gratulujemy!

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)