Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

15 października 2019

"Uczenie jest niekończącą się podróżą”. Uroczystości DEN w Lubaszczu

fot. Agnieszka Andrzejewska

fot. Agnieszka Andrzejewska

Taka sentencja przyświecała uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

Uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami panią Magdaleną Stałowską – Janke i panią Agnieszką Michalak przygotowali część artystyczną.

Wśród zaproszonych gości obecny był wicestarosta pan Tomasz Miłowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie zaprezentowali krótką podróż przez historię i ewolucję, jakiej na przestrzeni wieków uległ nauczyciel: od pradziejów do współczesności.

Skoro „uczenie jest niekończącą się podróżą”, to my jesteśmy ciągłymi pielgrzymami...Nasze życie to – ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Jednak wykształcenie to wartość, której nic nie jest w stanie nas pozbawić.

Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. Gratulujemy!

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)