Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
30 czerwca 2018

Uczeń Staszica na pokładzie Daru Młodzieży. "Wrażenia są nie do opisania"

fot. pow.

fot. pow.

Moja przygoda z Rejsem Niepodległości zaczęła się niepozornie. To koleżanka namówiła #mnie, abym wziął udział w kwalifikacjach... I teraz mogę za to wszystko Jej podziękować.

Po pozytywnym przejściu kolejnych etapów konkursu, po długim oczekiwaniu, nadszedł czas na realizację marzeń. Przed wypłynięciem musiałem przejść przez tygodniowe szkolenie nad morzem, Podczas kursu nie tylko bardzo dużo się nauczyłem, ale też poznałem wielu wspaniałych ludzi.

20.05.2018 Skwer Kościuszki w Gdyni, godzina 12:00  -  tę datę i to miejsce zapamiętam do końca życia. Wtedy właśnie wszystko się zaczęło... Nowe znajomości, wydarzenia, nowe umiejętności i wspomnienia na całe życie.

Od początku rejsu można było poczuć wyjątkową atmosferę, jaka panowała na tak niezwykłym żaglowcu, jakim jest Dar Młodzieży. Wszyscy sobie pomagaliśmy, czuć było, że stanowimy jedną załogę, która bez wzajemnego zaufania i szacunku tych, którzy ją tworzą, nie funkcjonowałaby.

Nic tak nie zacieśnia więzi jak wspólna praca. Obieranie ziemniaków o 1:00 w nocy, zwijanie żagli w pełnym słońcu, 3 godziny szorowania pokładu i wiele innych prac bardzo zbliża ludzi do siebie, uczy pokory i pokazuje, co to wspólnota i dobra zabawa. Jednak mieliśmy też inne zadania. W każdym porcie, do którego zawinęliśmy reprezentowaliśmy ojczyznę, mówiliśmy, jaka Polska jest piękna, oprowadzaliśmy gości i turystów po pokładzie najwspanialszego polskiego żaglowca. To, co również zostanie w mojej pamięci to niesamowite widoki morza, zachodów słońca i odczucia, jakie mi towarzyszyły.

Wrażenia są nie do opisania, a zdjęcia tylko w niewielkim stopniu oddają to, co przeżyłem. Przez ten krótki czas nauczyłem się współpracy, punktualności i umiejętności cieszenia się z każdej chwili. Niestety po 10 dniach zakończył się etap, który przypadł mi w udziale. Został niedosyt i przekonanie, że to, co przez te parę dni zyskałem, pozostanie ze mną do końca życia. Zakochałem się w żeglowaniu, w żaglowcu i nie tylko w nim...

materiał: Tomasz Lemke, uczestnik 1. etapu Rejsu Darem Młodzieży dookoła Świata 2018-2019, uczeń ZSP im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)