Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Uczczenie dnia 11 listopada. Święto Niepodległości w wyrzyskim CKZiU

fot. Marek Kułakowski

fot. Marek Kułakowski

Święto Niepodległości w wyrzyskiej szkole średniej rozpoczęliśmy od udziału w # akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Spotkaliśmy się podczas uroczystości, w trakcie której wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów kl. 1a (Julia Michałek, Katarzyna Roszek, Patryk Rozonko, Wiktor Klejna, Paweł Żłobiński, Jagoda Leszczyńska, Zuzanna Wieczorkiewicz, Patryk Czerwiński, Joachim Gramse, Hubert Malczewski, Fabian Warpiński, Kacper Pawłowski) po kierunkiem p. B. Kempy- Szpot oraz obejrzeliśmy inspirującą sztukę „11 listopada czyli wiwisekcja patrioty” napisaną przez nauczyciela p. Marka Kułakowskiego.

Fabuła opowiadała o nieudanej próbie przedstawienia klasycznej akademii szkolnej, którą zakłócają kibice, kombatant, handlarz „artykułami patriotycznymi”. Sztuka pokazywała współczesna Polskę i postawy ludzkie wobec ważnych zagadnień: patriotyzmu, wolności, percepcji historii i mitów narodowych…..

Pokazywała, zadawała pytania a przede wszystkim zmuszała do refleksji. To uczniowie klasy 1 TIG stanęli na wysokości zadania pod kierunkiem p. M. Kułakowskiego. Chociaż są uczniami CKZiU w Wyrzysku dopiero od dwóch miesięcy z wielkim zaangażowaniem przygotowali przedstawienie.

Na wyróżnienie zasługują: Łukasz Stachowiak w roli Prowadzącego, Martyna Michniacka, która zaśpiewała piosenkę „POLA” Muńka Staszczyka, Jakub Skubiszyński jako Kombatant, czy Hubert Kossak w roli Sprzedawcy. Prawdziwą furorę zrobił jednak Michał Korpal w roli Kibica.

Na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie kl. 1TIG oraz kl. 1a, bowiem wszyscy zaangażowali się w uroczystość, a uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl z zainteresowaniem i uznaniem, o czym najlepiej świadczyła owacja na stojąco i gromkie brawa publiczności.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się również quiz historyczny – Niepodległościowe Koło Fortuny (przygotowany  przez p. Marka Kułakowskiego).

Licznie przybyłe drużyny odkrywały historię i ojczyste tradycje. Młodzież zmagała się m.in. z filmem, cytatami, wierszami i pieśniami oraz układała puzzle rozpoznając postaci historyczne, zabytki czy obrazy.

Miejsce I zajęła kl. IV TIŻ, miejsce II – kl. Ic, miejsce III- kl. III TIŻ oraz IIa, natomiast wyróżnienie otrzymały drużyny z kl. I b i I TIŻ. Gratulujemy!

Ten rodzaj turnieju zapewnił dobrą zabawę, ale również pozwolił uczniom wykazać się wszechstronną wiedzą historyczną. Mamy nadzieję, że już niedługo pochwalimy się kolejnymi przedsięwzięciami.

materiał: Marek Kułakowski

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Elewacje
Sprawdzanie geometrii kół
Botox
Masaż gorącymi kamieniami
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)