Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Uczczenie dnia 11 listopada. Święto Niepodległości w wyrzyskim CKZiU

fot. Marek Kułakowski

fot. Marek Kułakowski

Święto Niepodległości w wyrzyskiej szkole średniej rozpoczęliśmy od udziału w # akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Spotkaliśmy się podczas uroczystości, w trakcie której wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów kl. 1a (Julia Michałek, Katarzyna Roszek, Patryk Rozonko, Wiktor Klejna, Paweł Żłobiński, Jagoda Leszczyńska, Zuzanna Wieczorkiewicz, Patryk Czerwiński, Joachim Gramse, Hubert Malczewski, Fabian Warpiński, Kacper Pawłowski) po kierunkiem p. B. Kempy- Szpot oraz obejrzeliśmy inspirującą sztukę „11 listopada czyli wiwisekcja patrioty” napisaną przez nauczyciela p. Marka Kułakowskiego.

Fabuła opowiadała o nieudanej próbie przedstawienia klasycznej akademii szkolnej, którą zakłócają kibice, kombatant, handlarz „artykułami patriotycznymi”. Sztuka pokazywała współczesna Polskę i postawy ludzkie wobec ważnych zagadnień: patriotyzmu, wolności, percepcji historii i mitów narodowych…..

Pokazywała, zadawała pytania a przede wszystkim zmuszała do refleksji. To uczniowie klasy 1 TIG stanęli na wysokości zadania pod kierunkiem p. M. Kułakowskiego. Chociaż są uczniami CKZiU w Wyrzysku dopiero od dwóch miesięcy z wielkim zaangażowaniem przygotowali przedstawienie.

Na wyróżnienie zasługują: Łukasz Stachowiak w roli Prowadzącego, Martyna Michniacka, która zaśpiewała piosenkę „POLA” Muńka Staszczyka, Jakub Skubiszyński jako Kombatant, czy Hubert Kossak w roli Sprzedawcy. Prawdziwą furorę zrobił jednak Michał Korpal w roli Kibica.

Na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie kl. 1TIG oraz kl. 1a, bowiem wszyscy zaangażowali się w uroczystość, a uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl z zainteresowaniem i uznaniem, o czym najlepiej świadczyła owacja na stojąco i gromkie brawa publiczności.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się również quiz historyczny – Niepodległościowe Koło Fortuny (przygotowany  przez p. Marka Kułakowskiego).

Licznie przybyłe drużyny odkrywały historię i ojczyste tradycje. Młodzież zmagała się m.in. z filmem, cytatami, wierszami i pieśniami oraz układała puzzle rozpoznając postaci historyczne, zabytki czy obrazy.

Miejsce I zajęła kl. IV TIŻ, miejsce II – kl. Ic, miejsce III- kl. III TIŻ oraz IIa, natomiast wyróżnienie otrzymały drużyny z kl. I b i I TIŻ. Gratulujemy!

Ten rodzaj turnieju zapewnił dobrą zabawę, ale również pozwolił uczniom wykazać się wszechstronną wiedzą historyczną. Mamy nadzieję, że już niedługo pochwalimy się kolejnymi przedsięwzięciami.

materiał: Marek Kułakowski

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Deska elewacyjna
Odchudzanie
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble pokojowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)