Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Uczcili Święto Kubusia Puchatka. Wyjątkowy dzień w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

W styczniu swoje święto obchodzi dobrze wszystkim znany Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo przez dzieci lubiana, dlatego też biblioteka# w Trzeciewnicy wraz z przedszkolakami postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień.

Po przybyciu do biblioteki „Iskierki” odkryły pozostawione przez misia ślady. Prowadziły one do słoiczków, które zawierały przygotowane zadania. Były to między innymi zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, wspólny taniec czy degustacja „małego co nieco”. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, dlatego przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści pt. „Magiczne słowo”, z której dowiedziały się jak ważne jest używanie słów takich jak „dziękuje, proszę czy przepraszam”. Równie chętnie bawiły się w „Starego niedźwiedzia”, budowały wieżę z książek oraz obejrzały krótką bajkę. To było bardzo miłe spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)