Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Uciekły z placówki wychowawczej. Na trop uciekinierek wpadli mundurowi

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Niespełna 30 minut zajęło mundurowym z# posterunku w Sadkach zatrzymanie nastolatek, które uciekły z pobliskiej placówki wychowawczej. Uciekinierki zostały przekazane pod opiekę wychowawcy.

O tym, że z placówki wychowawczej w gminie Sadki uciekły dwie 15-latki dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony wczoraj (25.10.21) około 18.00. Personalia nieletnich zarejestrowano w policyjnej bazie, a w rejon skąd się oddaliły skierowano patrole.

Na trop uciekinierek wpadli już po niespełna 30 minutach mundurowi z sadkowskiego posterunku. Nastolatki, odpowiadające rysopisowi przekazanemu przez pracownika placówki, zostały przez funkcjonariuszy zatrzymane w rejonie miejscowej szkoły i szybko wróciły tam, gdzie decyzją sądu winny przebywać.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (20)

  emer.belfer, w dniu 26-10-2021 14:31:39 napisał:

  Co się dzieje w tej placówce w Sadkach-? To na przestrzeni kilku miesięcy tego roku już 10 ucieczka podopiecznych. Nadzór pedagogiczny tej placówki tam jakikolwiek istnieje-? Policję ta sytuacja winna niepokoić taka sytuacja i w oparciu o otrzymując z tej konkretnej placówki zgłoszenia,powinna wystąpić z wnioskiem do Kurator Oświaty o wnikliwą kontrolę.Można domniemywać,że Ośrodek jest źle zarządzany a kadra opiekuńczo-wychowawcza nie panuje nad swoimi obowiązkami.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  mow samostrzel, w dniu 26-10-2021 20:12:40 napisał:

  Oni panują nad tym żeby brać dyżur za dyżurem i znosić obiadki do domu

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Sadki, w dniu 26-10-2021 20:41:37 napisał:

  Powiat Nakielski jest organem prowadzącym dla MOW w Samostrzelu, a tam, w Starostwie nieudolnie nadzorem nad oświatą zajmuje się wicestarosta Tomasz Miłowski

  odpowiedz

  • -2 (8)

  czytelnik, w dniu 26-10-2021 21:15:53 napisał:

  Tam trafiają kompletne degeneratki, nie ma na nie wpływu żadna kara, kar cielesnych się dzisiaj nie stosuje. Potem będą matkami a ich dzieci też będą trafiać do MOW/Taka jest rzeczywistość. Nauczyciele MOW nie mogą nawet krzywo spojrzeć na swoje wychowanki. Do pracy też nie można tej młodzieży zmusić. Soory-taki mamy system.

  odpowiedz

  • -2 (12)

  dawny nauczyciel , w dniu 26-10-2021 22:34:04 napisał:

  Czytelnik to kompetentna osoba która wie sporo na ten temat. Do MOW-u nie trafia się za to, że wytknąłeś język komuś, tylko za demoralizację nieletnich (wagarowanie, drobne przestępstwa itp.) MOWy są mylone często z placówkami opiekuńczymi (dawne domy dziecka) gdzie trafiają dzieci osób pozbawionych władzy rodzicielskiej. Taka placówka mieści się w Szubinie, zresztą często jest mylona z zakładem poprawczym! W MOW-ach nie ma krat w oknach, nie ma strażników są tylko wychowawcy zwykle 1 lub 2 na dyżurze w zależności jak duża grupa. To nie jest łatwa praca. Młodym dzisiaj wszystko wolno. nawet podnieść głosu nie wolno bo się przypadkiem zestresuje itd. a to są dzieci chowane przez ulicę, często patologiczne rodziny z pokolenia na pokolenie. Proponuję jednemu lub drugiemu zatrudnić się w takim MOW to wtedy możemy porozmawiać. Taka praca wychowawcy to kawał ciężkiej roboty i nie zasługują oni na jakieś głupie komentarze jak wyżej jednego głupiego z drugim.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  Obywatelka, w dniu 27-10-2021 08:46:03 napisał:

  Tak, tak ludziom łatwo jest opluwać i zaglądać innym "na biurko". Każdy kto ma dzieci wie jak ciężka praca to wychowywanie. A tu przebywają zupełnie obce, pokaleczone przez życie, przez patologiczne rodziny dzieci. Takie mamy czasy, że nie można krzyknąć, zwrócić uwagi nie daj Boże wstrząsnąć... Bezstresowe wychowanie. Dzieci są wulgarne, roszczeniowe i dobrze znają swoje prawa... Jeśli komuś tak bardzo leży na żołądku zarządzanie placówką zawsze może wystartować w konkursie na dyrektora i pokazać jak to się robi. Powodzenia życzę... To mogą robić jedynie osoby z ogromną pasją, sercem do dzieci i dużą ilością czasu, bo tu się jest w pracy 24h (oraz odpornością na stres)...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Bożena, w dniu 27-10-2021 12:37:54 napisał:

  Dobrze napisała Obywatelka, pensum wychowawcy w MOW wynosi tygodniowo 24 h. Za pracę w MOW jest wysoki dodatek do wynagrodzenia zasadniczego. Jeśli ktoś się podejmuje pracy w MOW powinien wiedzieć z czym się mierzy, a jeśli nie pasuje można zmienić zawód. Faktem jest, że ten MOW jest niewydolny wychowawczo skoro taka komasacja ucieczek z Ośrodka. Faktem jest, że organ prowadzący patrzy na to przez palce

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)