Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2019

Uciekinierki szybko złapane. Nieletnie zostały przekazane do ośrodka

fot. archiwum

fot. archiwum

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z nakielskiej patrolówki zatrzymanie nastolatek, których # ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie zgodnie z decyzją sądu trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj (20.06.19) po 21 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że dwie podopieczne uciekły, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku.

Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z nakielskiej patrolówki, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły ukryć się poszukiwane. Długo nie trwało, jak na terenie jednej z okolicznych posesji zauważyli dwie dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Personalia nieletnich sprawdzone zostały w policyjnych systemach. Wynik tego sprawdzenia potwierdził, że 15 i 16-latka są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna godzinie od ucieczki, zostały przekazane.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    nakielanin, w dniu 24-06-2019 15:20:43 napisał:

    A czy za takie ucieczki dziewczyny stracą 500+? Jak to jest,dzieci w ośrodkach,rodzice na "wczasach przymusowych" a państwo ich utrzymuje?Kiedy to się skończy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Zabiegi dla panów
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Deska elewacyjna
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Botox i wypełniacze
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)