Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2020

Ubezpieczenie opon – 3 sytuacje, w których będziesz dziękował, że je masz

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Warto jednak pomyśleć o rozszerzeniu zakresu ochrony, dzięki której# można zabezpieczyć się w razie wielu nieprzewidzianych sytuacji. Sprawdź, kiedy opłaca się wykupić ubezpieczenie opon.

Ubezpieczenie opon jest dodatkowym wydatkiem, to fakt. Jednak jak pokazuje doświadczenie, czasem warto ponieść taki koszt, aby zabezpieczyć się finansowo w razie nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. O wykupieniu tego rodzaju rozszerzenia dobrze jest pomyśleć w kontekście kilku poniższych sytuacji.

1. Uszkodzenie opony w trasie

Wyobraź sobie, że jesteś daleko w trasie. Jedziesz i … nagle złapałeś gumę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie… zima. Nie jesteś w stanie odkręcić śrub mocujących, więc nie możesz zmienić ogumienia.

W dobrym położeniu są kierowcy, którzy mają wykupione ubezpieczenie opon. Mogą bowiem liczyć na wsparcie, gdy dojdzie do takiego zdarzenia. Nie tylko ekipa sprawnie wymieni oponę, ale i otrzymasz odszkodowanie za jej uszkodzenie.

2. Uszkodzenie opony na skutek aktów wandalizmu

Wyobraź sobie, że zostawiasz samochód na niestrzeżonym parkingu. Wracasz po kilku godzinach i… opony zostały uszkodzone na skutek aktu wandalizmu. Co robisz?

Mając wykupione ubezpieczenie opon, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty zakupu nowego ogumienia.

3. Kradzież opon

Wyobraź sobie, że zostawiasz pojazd na parkingu pod blokiem – jak zwykle. Rano wychodzisz z domu, aby pojechać do pracy i co zastajesz? Doszło do kradzieży opon.

Dzięki ubezpieczeniu, otrzymasz wsparcie finansowe pozwalające zakupić ogumienie. Nie ponosisz więc żadnego wydatku – poza tym w ramach opłacanej składki.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie opon?

Widzisz, że na właściciela pojazdu czyha wiele niespodziewanych zdarzeń. Możesz się łatwo przed nimi uchronić finansowo, wykupując ubezpieczenie opon. Nie możesz jednak decydować się na przypadkową ofertę, ponieważ może Cię to wiele kosztować. Lepiej zerknąć na porównanie ubezpieczeń opon na Rankomat.pl – dzięki temu dotrzesz do korzystnych propozycji.

Na co zwracać uwagę, wybierając polisę?

·  Zakres ochrony – od niego będzie zależeć, w jakich przypadkach ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

·  Suma ubezpieczenia – od niej zależy wysokość świadczenia: im wyższa kwota, tym na większe odszkodowanie można liczyć.

·  Wyłączenia odpowiedzialności – są to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku wypłacić odszkodowania.

W tym kalkulatorze ubezpieczenia samochodu sprawdzisz, na jakich warunkach opłaca się wykupić polisę.


Materiał Partnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)