Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

UKS Krzywousty na zawodach w Świeciu. Klub wrócił z aż sześcioma medalami!

fot. M. Kuliński

fot. M. Kuliński

Dnia 13 maja 2017 roku blisko trzystu zawodników z 21 klubów pływackich rywalizowało #w Parku Wodnym w Świeciu o Puchar Burmistrza.

Zawody podzielone były na dwa bloki, w których rywalizacja była w 5 stylach pływackich na dystansie od 25 do 200m. Dodatkową konkurencją były wyścigi mieszane sztafet stylem dowolnym i zmiennym.

Zawody w Parku Wodnym w Świeciu zorganizowano po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Pomysł i sposób przeprowadzenia zawodów oceniamy bardzo pozytywnie. Nie zabrakło licznych atrakcji dla młodszych zawodników, medali za udział oraz nagród rzeczowych. Pływacy do dyspozycji mieli basen rekreacyjny, salkę z trampolinami, bilard czy piłkarzyki. Po udanym starcie mieli zatem czas na rekreacje i odpoczynek.

Gminę Nakło w zawodach reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Krzywousty”, który do Świecia pojechał w osiemnastoosobowym składzie. Coraz wyższy poziom sportowy naszego klubu, liczne klasy pływackie w gminie i praca trenerów w klubie sprawiła, że ze Świecia przywieźliśmy aż 6 medali oraz liczne rekordy życiowe.

Medaliści w Świeciu:
Alan Boinski (2007) – brązowy medal: 50m w stylu grzbietowym (47,14)
Maciej Szpara (2005) – złoty medal: 200m stylem zmiennym (3:09,41)
Igor Ignasiak (2005) – brązowy medal: 50m stylem motylkowym (39,65)
Zofia Bochat (2003) – brązowy medal: 100m stylem grzbietowym (1:34,24)
Nicolas Welker (1999) – srebrny medal: 100m stylem grzbietowym (1:11,07) i brązowy medal: 200m stylem zmiennym (2:37,68)

Gratulujemy naszym medalistom i życząc dalszych sukcesów sportowych wszystkim naszym zawodnikom przypominamy słowa z medalu otrzymanego od organizatora zawodów. „Trudno jest pokonać osobę, która nigdy się nie poddaje”.

Zawody odbyły się w ramach realizacji projektu UKS Krzywousty, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią pn. „GMINO! CO? H20 – SPORT, ZABAWA, PŁYWANIE – PEŁNE ZAANGAŻOWANIE. Nakielska Liga Pływania 2017”.

Materiał: M. Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0
Pliki do pobrania
4x50m zmienny.pdf
50m dowolny CH.pdf
50m dowolny DZ.pdf
50m grzbietowy CH.pdf
50m grzbietowy DZ.pdf
50m klasyczny CH.pdf
50m klasyczny DZ.pdf
50m motylkowy CH.pdf
50m motylkowy DZ.pdf
50m motylkowy M.pdf
100m dowolny K.pdf
100m dowolny M.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)