Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

UKS Czwórka Nakło na zawodach w Osielsku. Zawodnicy zdobyli medale

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniu 6 października 2019 liczna ekipa pływaków z Nakła udała się do # Osielska, gdzie organizowane były zawody pływackie pod nazwą Rekinowa 50-tka Sprint Cup.

Zwarci i gotowi zameldowaliśmy się na rozpływaniu, po którym zaczęły się starty do pierwszej konkurencji. W tym dniu organizatorzy zapewnili możliwość ścigania się na dystansie 50 m wszystkimi stylami.

Zamierzonym efektem było wyłonienie najlepszych zawodników oraz zawodniczki za sumę punktów FINA, za cztery lub mniej startów każdym stylem.

Pierwszym akcentem było zdobycie brązowego medalu w stylu dowolnym chłopców. Jego autorem był Aleksander Markuszewski. W kategorii wyżej najszybszy był Maciej Szpara, a jego kolega klubowy Dominik Kraiński przypłynął na trzecim miejscu.

Kolejne medale dołożyli w stylu grzbietowym: Oliwier Ochendal oraz Tymoteusz Sobczak. Drugi swój medal tego dnia dołożył ponownie Maciej Szpara - tym razem srebro.

W żeńskim wydaniu mieliśmy medal Igi Nowickiej, która świetnie popłynęła stylem klasycznym, zdobywając miejsce drugie. Na koniec zmagań dołożyliśmy do puli kolejne medale w stylu motylkowym.

Był to udany dzień dla nakielskiego pływania. Zadowoleni i zbudowani początkiem sezonu czekamy na kolejne starty. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci z powiatu nakielskiego do udziału w Nakielskiej Lidze Pływania, która odbędzie się w dniu 27.10.2019.

Więcej szczegółów na stronie uks.naklo.pl. Opiekunami na zawodach byli p. Hanna Pietrasz–Kowalska, p. Michał Stachowski oraz p. Paweł Juszczak.

Gratulujemy pływakom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2
Pliki do pobrania
50m dowolny K.pdf
50m dowolny M.pdf
50m grzbietowy K.pdf
50m grzbietowy M.pdf
50m klasyczny K.pdf
50m klasyczny M.pdf
50m motylkowy K.pdf
50m motylkowy M.pdf
najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.pdf
najlepsze zawodniczki w kategoriach_wiekowych.pdf
postępy klubów.pdf
postępy zawodników.pdf
statystyka medalowa.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)