Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

UKS Czwórka Nakło na zawodach w Osielsku. Zawodnicy zdobyli medale

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniu 6 października 2019 liczna ekipa pływaków z Nakła udała się do # Osielska, gdzie organizowane były zawody pływackie pod nazwą Rekinowa 50-tka Sprint Cup.

Zwarci i gotowi zameldowaliśmy się na rozpływaniu, po którym zaczęły się starty do pierwszej konkurencji. W tym dniu organizatorzy zapewnili możliwość ścigania się na dystansie 50 m wszystkimi stylami.

Zamierzonym efektem było wyłonienie najlepszych zawodników oraz zawodniczki za sumę punktów FINA, za cztery lub mniej startów każdym stylem.

Pierwszym akcentem było zdobycie brązowego medalu w stylu dowolnym chłopców. Jego autorem był Aleksander Markuszewski. W kategorii wyżej najszybszy był Maciej Szpara, a jego kolega klubowy Dominik Kraiński przypłynął na trzecim miejscu.

Kolejne medale dołożyli w stylu grzbietowym: Oliwier Ochendal oraz Tymoteusz Sobczak. Drugi swój medal tego dnia dołożył ponownie Maciej Szpara - tym razem srebro.

W żeńskim wydaniu mieliśmy medal Igi Nowickiej, która świetnie popłynęła stylem klasycznym, zdobywając miejsce drugie. Na koniec zmagań dołożyliśmy do puli kolejne medale w stylu motylkowym.

Był to udany dzień dla nakielskiego pływania. Zadowoleni i zbudowani początkiem sezonu czekamy na kolejne starty. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci z powiatu nakielskiego do udziału w Nakielskiej Lidze Pływania, która odbędzie się w dniu 27.10.2019.

Więcej szczegółów na stronie uks.naklo.pl. Opiekunami na zawodach byli p. Hanna Pietrasz–Kowalska, p. Michał Stachowski oraz p. Paweł Juszczak.

Gratulujemy pływakom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2
Pliki do pobrania
50m dowolny K.pdf
50m dowolny M.pdf
50m grzbietowy K.pdf
50m grzbietowy M.pdf
50m klasyczny K.pdf
50m klasyczny M.pdf
50m motylkowy K.pdf
50m motylkowy M.pdf
najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.pdf
najlepsze zawodniczki w kategoriach_wiekowych.pdf
postępy klubów.pdf
postępy zawodników.pdf
statystyka medalowa.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)