Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2022

Tydzień ferii już za nami. W Paterku działo się wiele

fot. Katarzyna Hass i Maria Frankiewicz

fot. Katarzyna Hass i Maria Frankiewicz

W piątek zakończyły się tygodniowe zajęcia dla dzieci zorganizowane przez# Wiejski Dom Kultury oraz placówkę biblioteczną PiM Biblioteki Publicznej w Nakle - Filię w Paterku.

Podczas codziennych spotkań dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych, technicznych i kulinarnych. Swoje zdolności plastyczne dzieci zaprezentowały podczas przygotowania prac malarskich wykonanych pastą do zębów. Wszystkie dzieła znalazły miejsce w „Galerii Bibliotecznej”, gdzie można je podziwiać do 20 lutego. Dla łasuchów najciekawszym dniem była kulinarna środa. Uczestnicy zimowych spotkań przeobrazili się w kucharzy, którzy upiekli pyszną pizzę. Pod czujnym okiem opiekuna podczas zajęć technicznych powstały wypalanki w drewnie. Każde dziecko przygotowało swój projekt, a następnie wypalarką wypaliło swoją pracę, we wcześniej wyszlifowanym kawałku drewna.

Entuzjaści zmagań sportowych i rekreacji ruchowej stawili czoła różnym wyzwaniom. Z okrzykami radości zagrali w zbijaka, chłopka, a nawet kapsle. Jedną z niespodzianek był Seans slajd. Na ten czas biblioteka zamieniała się w kino w starym stylu. Na ekranie pojawiła się bajka „Królowa Śniegu”, a zadaniem widzów było czytanie tekstu bajki. Podczas seansu nie zabrakło oczywiście popcornu.

Podczas zajęć rękodzielniczych wszystkich poddano próbie przyszycia guzika oraz wykonania fastrygi. Każdy, kto pozytywnie zaliczył to zadanie, świetnie sobie poradził z wykonaniem pluszowej sowy, mocując jej oczy oraz zszywając wypchaną maskotkę, którą dzieci zabrały do domu.

Nie lada atrakcją była również wizyta policjantów z nakielskiej Komendy Powiatowej, którzy opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach oraz o tym, jakie zasady obowiązują pieszych. Każde z dzieci mogło także zobaczyć wóz policyjny, a nawet do niego wsiąść.

By umilić czas ferii uczestnicy zajęć wyjechali także do Parku Trampolin oraz kina. Jedną z niecodziennych atrakcji była także wizyta w Prywatnym Muzeum Historii „Garaż PRL-u” w Nakle.

Ferie zimowe w Paterku zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Wiejskiego Domu Kultury: Kierownika – Pawła Pałubickiego, instruktorów: Joannę Makowczyńską i Marię Frankiewicz oraz pracownika biblioteki – Katarzynę Hass.

Materiał: Katarzyna Hass - PiMBP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)