Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Tydzień Papieski w Dwójce. Zorganizowano konkurs dla uczniów

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w #Nakle nad Notecią, odbył się Tydzień Papieski od 5 – 9 października, który miał przygotować społeczność szkolną na XX Dzień Papieski pod Hasłem „Totus Tuus” i kolejną rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę piotrową.

Celem tego tygodnia było przybliżenie uczniom i uczczenie osoby i działalności św. Jana Pawła II. Do tej inicjatywy, zaproszeni zostali wszyscy nauczyciele, którzy na różne sposoby przekazywali prawdę o wielkim Polaku.

Wspólnymi siłami powstała korelacja międzyprzedmiotowa, której bohaterem został św. JPII. Nauczyciele w bardzo ciekawy sposób przybliżali wychowankom postać tego Wielkiego Polaka:
• Powstały prezentacje w języku angielskim
• Memory – Kolory papieskie w języku niemieckim
• Prace plastyczne pt. „Symbole papieskie”
• Życiorys JP2 w Matematyce
• Twórczość JPII, przesłanie do młodzieży oraz wypowiedzi dotyczące Powstania Warszawskiego (jęz. polski)
• Miejsca najchętniej odwiedzane przez JPII – praca z mapą (geografia)
• Poszanowanie życia wg JPII (biologia)
• Wypowiedzi JPII odnośnie nauki, wychowania i ochrony przyrody (fizyka, chemia)
• JPII jako autorytet, różnica między autorytetem a idolem (WOS)
• JPII a komunizm w Polsce (historia)
• JPII jako przyjaciel dzieci; poszanowanie drugiego człowieka (klasy I-III)
• Lekcje przybliżające osobę i działalność JPII dla Kościoła, biografia, filmy o Papieżu, escape room „Z Wadowic do Watykanu”, ciekawe programy religijne (religia)
• dekoracja okien
• nauka pieśni (muzyka)

Na zakończenie tego tygodnia, chętni uczniowie z klas IV – VIII zostali zaproszeni do Quizu Kahoot o Świętym JPII. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów. Liczyła się poprawność i szybkość odpowiedzi. Autorem Quizu był ks. Arkadiusz Napierała, który pytaniami zaskoczył nawet same panie katechetki. Rywalizacja chociaż zdrowa, ale ostra do końca, po 40 pytaniach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Klaudiusz Sobczak kl. VI b
II miejsce Maja Dobosz kl. IV a
III miejsce Anna Copija kl. VI c

GRATULACJE!!!

W parafii pw. św. Stanisława BM przez cały październik katecheci wraz z dziećmi tworzą Żywy Różaniec. W tym tygodniu w sposób szczególny przez wstawiennictwo Świętego JP II.

Zaplanowane były również rozgrywki sportowe, mecz piłki nożnej, jednakże ze względu na dużą ilość chętnych, zostały przeniesione na następny tydzień. Czekamy na wyniki.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)