Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2019

Twórczość Magdaleny Witkiewicz na DKK w Ślesinie

fot. pow

fot. pow

29 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Dyskusja #poświęcona była powieści Magdaleny Witkiewicz pt „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

Inspiracją do napisania książki była wypowiedź ogrodnika rodziców autorki, który doradził ojcu, aby drzewka czereśni posadzić dwa, bo samotne nie będzie owocować. To wypowiedziane zdanie zrodziło temat na nową książkę. Powstała piękna, wzruszająca, mądra i wciągająca powieść. Lektura została wybrana Książką Roku 2017 w plebiscycielubimyczytac.pl w kategorii literatura obyczajowa i romans.

Klubowiczkom książka bardzo się podobała. Stwierdziły, że to przepiękna historia o miłości, prawdziwej przyjaźni, wielkim rozczarowaniu i bólu. Powieść, w której przeplata się czas teraźniejszy z przeszłym. Pełna emocji, ciepła, dająca nadzieję, ale też skłaniająca do refleksji nad tym jak ulotne jest szczęście, które można szybko stracić.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 19 lutego 2019  o godz. 16 00. Omawiać będziemy książkę pt. „Kobieta, którą pokochał Marszałek” -  K. Drogi.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble łazienkowe
Botox
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)