Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Twój e-PIT. Czas na rozliczenie zeznania podatkowego powoli się kończy(sonda)

fot. Ministerstwo Finansów

fot. Ministerstwo Finansów

Został już tylko tydzień na rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystasz z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla ciebie PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożysz deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to przygotowany dla ciebie e-PIT zostanie uznany za złożony. Znajdziesz go wtedy na podatki.gov.pl w sekcji „Złożone dokumenty”.

Jeśli z zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku, to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Na zapłatę jest 7 dni od otrzymania informacji.

Jeśli powinieneś otrzymać zwrot to odpowiednia kwota trafi na twoje konto, jeśli jest podane w urzędzie skarbowym, jeśli nie to otrzymasz je przekazem pocztowym w terminie 45 dni liczonych od 1 maja br.

A Ty złożyłeś już zeznanie podatkowe? Zachecamy do udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Złożyłeś już zeznanie podatkowe?

  • Tak
  • Nie
  • Skorzystam z przygotowanego zeznaniaOceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Elewacje
Oczyszczanie twarzy
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)