Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 września 2018

Turyści na spotkaniu z egzotycznym Pacyfikiem. Słuchali z zainteresowaniem

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

6 września liczna reprezentacja uczniów Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się #na prelekcję Roberta Gondka do nakielskiej biblioteki.

Podczas spotkania Robert Gondek pokazał profesjonalnie przygotowane multimedialne opowieści ilustrowane zdjęciami, ciekawym komentarzem oraz oryginalną muzyką z regionu, o którym opowiadał. Z ogromną pasją przedstawił Ekwador i Galapagos. Mówił o miejscach, ludziach i przygodach przeżytych podczas podróży. Zdradził, że jego pasją jest fotografowanie ptaków. Oprócz pelikanów, zięb, głuptaków, kolibrów, tukanów i innych przedstawicieli fruwającego świata, uczniowie mogli podziwiać również zdjęcia gigantycznych żółwi słoniowych, jaszczurek, iguan, anakond czy małp. Podróżnik pokazywał piękne wodospady, ośnieżone wulkany, lasy deszczowe, życie tubylców.

Ciekawostki przytaczane podczas prelekcji, szczególnie dotyczące odwiedzanych za pomocą lokalnych środków komunikacji miasteczek, wzbudziły wśród młodzieży duże zainteresowanie. Na pewno wszyscy uczniowie zapamiętają menu tubylców, szczególnie, że potrawy przygotowuje się tam ze świnek morskich, czy mrówek.

Wspaniałe zdjęcia i opowieści były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem, a na koniec wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie.

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)