Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
13 kwietnia 2018

Turyści na prelekcji o Indiach. Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

12 kwietnia reprezentacja uczniów kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się #na prelekcję Marka Pindrala pt. "Indie czyli świat" do nakielskiej biblioteki.

Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską mieszkał też w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się w artykułach prasowych, organizując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne.

Tym razem obecnych na spotkaniu zabrał w podróż przez Indie do miejsc i ludzi, których sam poznał. W trakcie wizyty opowiedział m.in. o  Bibliotece Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe, ale i przyszłe, o prywatnej audiencji, na której przyjął go Sai Baba - wcielenie bóstwa, o świątyni w której czci się i karmi mieszkające w niej szczury.

Autor podkreślał, że podróż do Indii, to również podróż w głąb samego siebie, gdyż tamtejsza duchowość skłaniając człowieka do zatrzymania się, do przemyśleń i refleksji nad sobą. Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii przepełnionych wielością szczegółów i barw, co dodatkowo pobudzało na doznania odbiorcy.

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

Materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)