Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2018

Turyści na prelekcji o Indiach. Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

12 kwietnia reprezentacja uczniów kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica udała się #na prelekcję Marka Pindrala pt. "Indie czyli świat" do nakielskiej biblioteki.

Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską mieszkał też w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się w artykułach prasowych, organizując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne.

Tym razem obecnych na spotkaniu zabrał w podróż przez Indie do miejsc i ludzi, których sam poznał. W trakcie wizyty opowiedział m.in. o  Bibliotece Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe, ale i przyszłe, o prywatnej audiencji, na której przyjął go Sai Baba - wcielenie bóstwa, o świątyni w której czci się i karmi mieszkające w niej szczury.

Autor podkreślał, że podróż do Indii, to również podróż w głąb samego siebie, gdyż tamtejsza duchowość skłaniając człowieka do zatrzymania się, do przemyśleń i refleksji nad sobą. Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii przepełnionych wielością szczegółów i barw, co dodatkowo pobudzało na doznania odbiorcy.

Organizatorami uczestnictwa w prelekcji byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

Materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)