Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Turniej ku pamięci. Wspomnienie utalentowanego piłkarza

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

Dnia 9 stycznia 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle odbył się turniej halowej piłki nożnej pamięci Kacpra Mielcarka.

Tuż po godzinie 10:00 Dariusz Malikowski przywitał wszystkie drużyny powiatu nakielskiego oraz w kilku zdaniach wspomniał o naszym byłym uczniu: „Kacper był uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica i utalentowanym piłkarzem klubu sportowego Czarni Nakło, który odszedł tragicznie w ubiegłym roku. Czynnie reprezentował szkołę na zawodach sportowych związanych z piłką nożną i halową” Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej „minutą ciszy” uczcili pamięć ucznia, kolegi z klasy, przyjaciela. Chwilę później Dyrektor szkoły Dariusz Jan Betscher otworzył oficjalnie turniej życząc wszystkim powodzenia i wysokiego poziomu gry.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów: I LO Nakło, ZSŻŚ Nakło, ZSP Lubaszcz, ZST Kcynia, LO Kcynia, ZSP Samostrzel, ZS-P 4 Nakło oraz gospodarze turnieju ZSP Staszic Nakło. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Do ostatnich meczów w grupie decydowała ostateczna kolejność. W meczu o 3 miejsce „Staszic” wygrał z zespołem z Lubaszcza 3:0 natomiast w finale drużyna z „Żeglugi” pokonała nakielskie Liceum 1:0. Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczyły obecne na turnieju mama i siostra Kacpra Mielcarka. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju przyznano Karolowi Skibie - uczniowi ZSP Staszic Nakło. Piłkarze nakielskiego „Staszica” przekazali mamie puchar, który znajdzie swoje miejsce na półce w rodzinnym domu śp. Kacpra Mielcarka. Możemy mieć pewność, że spoglądając na nas „z góry” trzymał mocno kciuki za swoich kolegów z drużyny!

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

materiał: Michał Stachowski, nauczyciel wychowania fizycznego

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)