Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2015
Nakielska Liga Siatkówki

Trzepaki triumfatorem NLS!

8 lutego zakończyły się rozgrywki NLS w sezonie 2014/2015. W tym roku najlepszym okazał się zespół UKS Trzepaki, który w finale pokonał Asy Przestworzy#. Trzecie miejsce przypadło zespołowi NTS Kadeci, który pokonał ubiegłorocznego triumfatora - Olimpię. Organizatorem zawodów był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle.

mecz o 9. miejsce
NTS Młodzicy - Ekipa z Orlika wo 2:0 (25:0, 25:0)
Ekipa z Orlika stawiła się na mecz w zaledwie 4-osobowym składzie, co uniemożliwiło rozegranie meczu. Oba zespoły zagrały jednak towarzysko. Po "wypożyczeniu" dwóch zawodników z Młodzików do Ekipy z Orlika na boisku padł wynik 2:1 (25:16, 22:25, 15:8) dla Młodzików NTSu.

mecz o 7. miejsce
Nazwa Drużyny - Mrocza 2:0 (25:16, 26:24)
W pierwszym secie Nazwa Drużyny szybko wyszła na prowadzenie (8:4), a w dalszej części seta powiększała ją (13:7, 18:10) by skończyć seta wygraną do 16. Początek drugiego seta również należał do siatkarzy Nazwy Drużyny (6:5, 11:7, 13:10). Jednak Mrocza zanotowała 7-punktową serię i po chwili prowadziła 17:13. Po grze na przewagi w końcówce Mrocza musiała jednak uznać wyższość swoich przeciwników.

mecz o 5. miejsce
Amatorzy - Atomowe Byki 0:2 (21:25, 18:25)
Tylko w początkowych fazach obu setów Amatorzy utrzymywali się w grze, a wynik był bliski remisowi. W dalszej części Atomowe Byki były wyraźnie lepsze i pewnie wygrały oba sety. Prym na boisku wiedli bracia Kwasigrochowie (Jan i Stanisław), którzy zdobyli zgodnie po 10 punktów.

mecz o 3. miejsce
NTS Kadeci - Olimpia 2:0 (28:26, 27:25)
Mecz o trzeci stopień podium był bardzo zacięty. Na początku prowadzili Kadeci (9:5), ale po serii udanych zagrywek Olimpia wyszła na prowadzenie 12:9 i 14:10. Kadeci szybko wyrównali (14:14) i dalej toczyła się walka punkt za punkt aż do 19:19. W końcówce Olimpia prowadziła już 23:30, ale po własnych błędach i dobrej grze Kadetów przegrywała za chwilę 23:24. Olimpia miała jeszcze dwie piłki setowe, ale podobnie jak tydzień temu przegrała końcówkę. W drugim secie Kadeci długo prowadzili. Było 4:3, 9:7, 12:9, 17:12, 19:13 i 20:15 i gry wydawało się, że już po meczu Olimpia rzutem na taśmę doprowadziła do remisu 24:24 i 25:25. Dwie ostatnie akcje należały jednak do zespołu NTS Kadeci i to oni zdobyli 3. miejsce.

mecz o 1. miejsce
UKS Trzepaki - Asy Przestworzy 2:0 (26:24, 25:20)
Asy Przestworzy rozpoczęły spotkanie z dużym animuszem, dzięki czemu szybko wyszły na prowadzenie 4:1 i 10:5. Trzepaki jednak się odbudowały. Najpierw doprowadziły do remisu 13:13, by za chwilę wygrywać 16:14, 18:15 i 20:16. Asy powalczyły w końcówce doprowadzając do remisu 24:24. Dwa kolejne punkty zdobyły jednak Trzepaki i wygrały seta. W drugim to Trzepaki prowadziły, po 7-punktowej serii, 9:3. Znów na tablicy pojawił się remis 13:13. Dalszą część gry zdominowały Trzepaki wygrywając ostatecznie dość łatwo do 20. Dobre spotkanie rozegrał Mateusz Kiersznicki (UKS Trzepaki), który zdobył w meczu 10 punktów.