Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2018

Trzecie miejsce kadetów w Korab Cup

W dniach od 14 do 16 września siatkarze NTS-u wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki # Siatkowej „Korab Cup 2018".

Wystartowało w nim 8 zespołów w kategorii junior m.in. z Piły, Kalinigradu, Kowna, Olsztyna oraz 14 zespołów w kategorii kadet m.in. z Polic, Cherwell, Torunia, Jastarni, Gdańska, Lęborka. Nakielanie zajęli bardzo dobre trzecie miejsce w kategorii kadet.

W piątek nakielanie zagrali mecz ze Stoczniowcem Gdańsk. Jak na debiutancki mecz w sezonie, NTS zagrał dobre spotkanie, pewnie wygrywając bez większych problemów.
GKS Stoczniowiec Gdańsk – NTS Trójka Nakło 0:2 (17:25, 13:25)

W sobotę kadeci NTS Trójka rozegrali aż pięć spotkań. O 10:00 zmierzyli się z SMS Police. Od początku młodzi siatkarze z Nakła zyskali wyraźną przewagę nad rywalem, grali skutecznie i pewnie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19. W drugiej partii coś się zepsuło w grze nakielan. Popełniali proste błędy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przy dobrej grze przeciwników. To oni wygrali tę partię 25:15. Podczas turnieju grano dwa sety bez względu na ich wynik, więc mecz zakończył się niecodziennym wynikiem – remisem 1:1. Każdy zdobyty set to był jeden punkt dla zespołu do tabeli.
NTS Trójka Nakło – SMS Police 1:1 (25:11, 15:25)

Następną drużyną, której przyszło mierzyć się z NTS-em był SKS Starogard Gdańsk. Chłopcy z Nakła nad Notecią zagrali spokojnie oraz skutecznie, pewnie wygrali 2:0.
NTS Trójka Nakło – SKS Starogard Gdański 2:0 (25:20, 25:23)

O 15 rywalem nakielan był SPS Lębork. W pierwszej partii to Lębork prowadził, zyskał nawet kilkupunktową przewagę. Nakielscy kadeci wzięli się jednak w garść, odrobili straty i w końcówce wygrali doświadczeniem. Drugi set to gra punkt za punkt aż do stanu 22:21. Wtedy to Lębork wyszedł na prowadzenie 24:22, jednak NTS obronił dwie piłki setowe po czym wygrał seta 26:24 i cały mecz 2:0.
NTS Trójka Nakło – SPS Lębork 2:0 (25:21, 26:24)

Kolejny mecz przeciwnikiem Nakła była Kadra Wielkopolski. Poziom meczu stał na wysokim poziomie. Ambitna i pewna gra chłopaków z NTS-u pozwoliła wygrać oba sety.
Kadra Wielkopolski – NTS Trójka Nakło 0:2 (23:25, 22:25)

Ostatni mecz w grupie rozegrał się pomiędzy dobrze znanymi sobie rywalami – Chemik Bydgoszcz kontra NTS Trójka. Było to spotkanie o pierwsze miejsce w grupie oraz miejsce w finale. Bydgoszczanie od początku kontrolowali spotkanie, nie dając większych szans nakielanom. Wygrali pewnie do 21 i 15. NTS ostatecznie zajął 2 miejsce w grupie B i w niedzielę zmierzył się z drugim zespołem z grupy A.
NTS Trójka Nakło – Chemik Bydgoszcz 0:2 (21:25, 16:25)

W niedzielę NTS-owi przyszło grać o trzecie miejsce. W nim podejmowali drużynę z Wielkiej Brytanii – Cherwell Oxford. Kadeci z Nakła rozbili w pierwszej odsłonie zespół z Oksfordu 25:5. Druga partia to również spokojne i pewne zwycięstwo NTS-u. Tym samym nakielanie zakończyli turniej na wysokim, trzecim miejscu. Warto dodać, że wszyscy zmiennicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.
Cherwell Oxford – NTS Trójka Nakło 0:2 (5:25, 14:25)