Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2021

Trwa referendum. Mieszkańcy biorą udział w głosowaniu

fot. MM

fot. MM

5 grudnia w godzinach od 7:00 do 21:00 uprawnieni #do głosowania mieszkańcy gminy Mrocza biorą udział w referendum w sprawie odwołania Leszka K. ze stanowiska burmistrza.

Decyzję o przeprowadzeniu referendum podjęli mroteccy radni, przyjmując pod koniec sierpnia stosowną uchwałę. Powodem jej podjęcia było nieudzielenie wotum zaufania burmistrzowi w dwóch kolejnych latach.

Odwiedziliśmy lokal wyborczy, który obsługuje obwodowa komisja ds. referendum nr 3. Mogą tam głosować mieszkańcy takich mroteckich ulic jak: Bocianowo, Bydgoska, Drzewianowska, Krótka, Kościelna, Kościuszki, Kozia, Lesna, Łąkowa, Ogrodowa, Plac 1 Maja, Poprzeczna, 5 Stycznia, Śluzowa, Wodna, Zielona oraz Żabia.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  Ja, w dniu 05-12-2021 21:13:22 napisał:

  Mandaty tym z niby założonymi maseczkami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Hiob, w dniu 05-12-2021 22:42:22 napisał:

  Już coś wiadomo?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 06-12-2021 00:11:19 napisał:

  Jeszcze liczą?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Max, w dniu 06-12-2021 00:29:32 napisał:

  Po raz drugi dziękuję za usunięcie komentarza.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Siergiej , w dniu 06-12-2021 00:57:53 napisał:

  Nie przeszło

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Lala, w dniu 06-12-2021 02:55:05 napisał:

  Wyrzucili 70 tysi do kibelka! Gdzie są Ci mieszkańcy którzy zmuszali radnych do referendum? Mieliście fanaberie

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Ja, w dniu 06-12-2021 04:57:43 napisał:

  Nawet nie żartujcie że nie odwołali ??jednak ludzie z naszej gminy to ....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przyklad, w dniu 06-12-2021 07:34:59 napisał:

  i się dziwić, że w naszym kraju tak się dzieje jak suweren ma wszystko gdzieś. Czekamy na wyniki frekwencji. W internecie to krzyczeć potrafi, a ruszyć się prawie nikt.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Suweren, w dniu 06-12-2021 09:38:36 napisał:

  Mam nadzieję, że Pan dzielnicowy wyjaśni nie stosowanie się Pana Radnego do przepisów sanitarnych. Obostrzenia nie mówią o noszeniu maseczki na brodzie tylko o zakrywaniu ust i nosa. Podobno jesteśmy wszyscy równi wobec prawa.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 07-12-2021 14:59:23 napisał:

  Maski na nos i usta a nie na brodzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Wędliny od zawsze Boczek wędzony/parzony
16,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Fotobombki
19,90PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)