Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2021

Trwa referendum. Mieszkańcy biorą udział w głosowaniu

fot. MM

fot. MM

5 grudnia w godzinach od 7:00 do 21:00 uprawnieni #do głosowania mieszkańcy gminy Mrocza biorą udział w referendum w sprawie odwołania Leszka K. ze stanowiska burmistrza.

Decyzję o przeprowadzeniu referendum podjęli mroteccy radni, przyjmując pod koniec sierpnia stosowną uchwałę. Powodem jej podjęcia było nieudzielenie wotum zaufania burmistrzowi w dwóch kolejnych latach.

Odwiedziliśmy lokal wyborczy, który obsługuje obwodowa komisja ds. referendum nr 3. Mogą tam głosować mieszkańcy takich mroteckich ulic jak: Bocianowo, Bydgoska, Drzewianowska, Krótka, Kościelna, Kościuszki, Kozia, Lesna, Łąkowa, Ogrodowa, Plac 1 Maja, Poprzeczna, 5 Stycznia, Śluzowa, Wodna, Zielona oraz Żabia.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  Ja, w dniu 05-12-2021 21:13:22 napisał:

  Mandaty tym z niby założonymi maseczkami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Hiob, w dniu 05-12-2021 22:42:22 napisał:

  Już coś wiadomo?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 06-12-2021 00:11:19 napisał:

  Jeszcze liczą?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Max, w dniu 06-12-2021 00:29:32 napisał:

  Po raz drugi dziękuję za usunięcie komentarza.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Siergiej , w dniu 06-12-2021 00:57:53 napisał:

  Nie przeszło

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Lala, w dniu 06-12-2021 02:55:05 napisał:

  Wyrzucili 70 tysi do kibelka! Gdzie są Ci mieszkańcy którzy zmuszali radnych do referendum? Mieliście fanaberie

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Ja, w dniu 06-12-2021 04:57:43 napisał:

  Nawet nie żartujcie że nie odwołali ??jednak ludzie z naszej gminy to ....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przyklad, w dniu 06-12-2021 07:34:59 napisał:

  i się dziwić, że w naszym kraju tak się dzieje jak suweren ma wszystko gdzieś. Czekamy na wyniki frekwencji. W internecie to krzyczeć potrafi, a ruszyć się prawie nikt.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Suweren, w dniu 06-12-2021 09:38:36 napisał:

  Mam nadzieję, że Pan dzielnicowy wyjaśni nie stosowanie się Pana Radnego do przepisów sanitarnych. Obostrzenia nie mówią o noszeniu maseczki na brodzie tylko o zakrywaniu ust i nosa. Podobno jesteśmy wszyscy równi wobec prawa.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 07-12-2021 14:59:23 napisał:

  Maski na nos i usta a nie na brodzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)