Dziś mamy 28 maja 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

10 października 2019

Tropem przyrody. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ornitologicznych

fot. Monika Stachowska

fot. Monika Stachowska

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Joanny Czajkowskiej i p. Marii Lach-Kuśnierkiewicz ze # Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pod hasłem „Animacje przyrodnicze – Tropem przyrody” przygotowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Celem tego wyjazdu było poznanie świata przyrody, a szczególnie świata ptaków.

Każdy uczeń otrzymał lornetkę i mógł obserwować zachowania ptaków, podziwiać je w locie. Poznał zwyczaje ptaków, sposoby ich rozróżniania po odgłosach, ubarwieniu, czy kształcie.

Część pierwsza odbyła się w terenie na ścieżce dydaktycznej pod okiem pana ornitologa - Dawida Kilona.

Druga część - plastyczna przeprowadzona została w budynku. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy części i każda grupa otrzymała zadania na czas, którego celem było wyszukanie wyznaczonych gatunków ptaków na planszach zamieszczonych w książce „Gdzie ten ptak?”, w której są zdjęcia autorstwa D. Kilona.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w obserwowanie, poszukiwanie, rozróżnianie, pracę w grupach. Podczas wycieczki uczniowie otrzymali „małe co nieco” w postaci napoju i batonika. Wyjazd był zrealizowany w ramach projektu „Powiat Nakielski oczami Czwartoklasisty”.

materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)