Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 października 2019

Tropem przyrody. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ornitologicznych

fot. Monika Stachowska

fot. Monika Stachowska

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Joanny Czajkowskiej i p. Marii Lach-Kuśnierkiewicz ze # Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pod hasłem „Animacje przyrodnicze – Tropem przyrody” przygotowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Celem tego wyjazdu było poznanie świata przyrody, a szczególnie świata ptaków.

Każdy uczeń otrzymał lornetkę i mógł obserwować zachowania ptaków, podziwiać je w locie. Poznał zwyczaje ptaków, sposoby ich rozróżniania po odgłosach, ubarwieniu, czy kształcie.

Część pierwsza odbyła się w terenie na ścieżce dydaktycznej pod okiem pana ornitologa - Dawida Kilona.

Druga część - plastyczna przeprowadzona została w budynku. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy części i każda grupa otrzymała zadania na czas, którego celem było wyszukanie wyznaczonych gatunków ptaków na planszach zamieszczonych w książce „Gdzie ten ptak?”, w której są zdjęcia autorstwa D. Kilona.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w obserwowanie, poszukiwanie, rozróżnianie, pracę w grupach. Podczas wycieczki uczniowie otrzymali „małe co nieco” w postaci napoju i batonika. Wyjazd był zrealizowany w ramach projektu „Powiat Nakielski oczami Czwartoklasisty”.

materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)