Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Trenuje mimo niepełnosprawności. "W życiu trzeba mieć cel"

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

Przemek Nadobny zdobywający zawód technika logistyka w ZSP im. S. Staszica ma 19 lat, #wesołe oczy, dużo energii, swoje za uszami i jedną sprawną rękę. A przede wszystkim szeroki uśmiech i spory dystans do siebie i swojej niepełnosprawności.

Przemek zaczął trenować piłkę nożną, gdy miał 11 lat. Wówczas grał w drużynie w Sadkach. Obecnie należy do polskiej reprezentacji Amp Futbol. W drużynie tej grają osoby po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną górnej lub dolnej kończyny. Przemek mając niesprawną rękę, może stać na bramce, jego koledzy grający w polu poruszają się o kulach.

Reprezentacja Amp Futbol miała okazję odbyć trening z kadrą Adama Nawałki. Było to 22 marca we Wrocławiu na dzień przed meczem z Nigerią. Jak wspomina Przemek, spotkał się wówczas na boisku z Robertem Lewandowskim, Kamilem Grosickim czy Wojciechem Szczęsnym oraz z Łukaszem Fabiańskim, z którym szczególnie się polubił i nawiązał najbliższy kontakt. Podkreśla, że osobom z zewnątrz nie zawsze jest łatwo odnaleźć się wśród niepełnosprawnych zawodników – do ich czarnego humoru właśnie na temat niepełnosprawności trzeba się przyzwyczaić.

Przemek już wie, że chce zostać nie tylko logistykiem, ale i trenerem piłkarskim (w czym zresztą umiejętności logistyczne pewnie się przydadzą). Podkreśla, że według niego ważne jest mieć cel w życiu i dążyć do jego realizacji.

A plany na bliższą przyszłość? W maju wylot z reprezentacją do Dublina na dwumecz z Irlandią i Anglią. W tym roku są też Mistrzostwa Świata w Meksyku. Kandydatów na wyjazd jest czterech, ale pojedzie tylko dwóch bramkarzy… Trzymamy kciuki !

materiał: J. Narożna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)