Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2018

To już dziesiąta edycja konkursu. Wybrano najpiękniejsze ogrody

fot. UMiG Nakło nad Notecią

fot. UMiG Nakło nad Notecią

To był dziesiąty jubileuszowy konkurs na przydomowe ogródki w gminie Nakło nad Notecią. Komisja # konkursowa przyznała aż 5 nagród Grand Prix.

Od 10 lat w gminie Nakło nad Notecią przeprowadzany jest konkurs na najpiękniejszy przydomowy ogród. Jak mówi pomysłodawca konkursu Halina Mnichowska – obecna przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wiejskiej w radzie miejskiej, wśród zasadniczych kryteriów oceny są, aby ogród był stworzony własnym wysiłkiem i inwencją oraz posiadał także element warzywny. Komisja konkursowa co roku przez kilka dni objeżdżała poszczególne ogrody, tworząc dokumentację fotograficzną oraz oceniając w skali od 0-5 poszczególne ich elementy. Tak też było w tym roku.

W dniu 25 lipca w ratuszu miało miejsce spotkanie ze zdobywcami Grand Prix w tegorocznym konkursie. Halina Mnichowska przedstawiła krótką historię konkursu, wymieniając również szereg osób, których wsparcie i zaangażowanie, w tym burmistrzów, przyczyniało się do sukcesu konkursu. Podziękowała za udział twórcom ogrodów, po czym wraz z z-cą burmistrza Krzysztofem Błońskim i wiceprzewodniczącym rady miejskiej Hieronimem Kołaczkiem wręczyła zwycięzcom listy gratulacyjne (nagrody były wręczone wcześniej po zakończeniu konkursu).

W trakcie spotkania rozmawiano o tajnikach ogrodów, ich niepowtarzalnym klimacie i charakterystycznych elementach wzajemnie je wyróżniających. Następnie wszyscy udali się na przegląd ogrodów, które uzyskały Grand Prix. Pierwszą wizytę złożono w Rozwarzynie, gdzie Franciszek i Genowefa Konieczni prezentowali walory swego przydomowego ogrodu. Kolejno prezentowali się: Marzena Gostomczyk w Gorzeniu, Feliks i Barbara Strzelewiczowie w Sucharach oraz Witold i Bożena Pisula w Trzeciewnicy (Grand Prix otrzymał także ogród Jarosława i Lidii Opieczonek z Występu).

Z uwagi na rosnące zainteresowanie, a także pozytywne oddziaływanie (coraz więcej osób urządza swoje przydomowe ogrody) konkurs będzie kontynuowany. Ustalono zarazem, że w przyszłej edycji obecni zwycięzcy, aby dać szansę zaprezentowania się innym, nie wezmą udziału.

materiał: Tomasz Rogacki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)