Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Tematów do dyskusji nie brakowało. Mieszkańcy czekają na remont drogi

fot. MM

fot. MM

15 kwietnia w jednej z sal nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowano kolejne zebranie# sprawozdawczo-wyborcze. Tym razem to osoby należące do Samorządu Mieszkańców nr 3 stanęły przed wyborem nowego przewodniczącego oraz członków zarządu.

Dotychczasowy przewodniczący Marian Kuś po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności w minionej kadencji oficjalnie ogłosił mieszkańcom, iż nie będzie ubiegał się o reelekcję. Tym samym zgromadzone na sali osoby były zmuszone do wytypowania spośród siebie zupełnie nowego kandydata na przewodniczącego. Ostatecznie startować w wyborach zgodziła się jedna osoba – Łukasz Przykłocki, Komisja skrutacyjna w składzie Danuta Bzdawka, Antoni Borzych oraz Alicja Niemczewska po podliczeniu wszystkich oddanych głosów ogłosiła wyniki wyborów. Na ogólną ilość uprawnionych do głosowania mieszkańców należących do SM nr 3 (1208), w wyborach wzięło udział zaledwie 20 z nich. Jedyny kandydat otrzymał aż 19 głosów poparcia i tym samym to 27-letni Łukasz Przykłocki przejął rolę przewodniczącego po Marianie Kusiu, który po 16 latach sprawowania wspomnianej funkcji postanowił ustąpić miejsca młodszym. W dalszej kolejności wybrano również członków zarządu, który zasilili: Piotr Konke, Joanna Tyckun oraz Bogumiła Krzemińska.

Ulice przynależne do SM nr 3 to m.in. Długa oraz Łączna i to właśnie głównie wokół tych dwóch ulic toczyła się dyskusja pomiędzy mieszkańcami a pracownikami urzędu gminy na czele z zastępcą burmistrza Piotrem Kalamonem. Głównym tematem tradycyjnie okazał się stan miejscowych dróg, a mieszkańcy chcieli się dowiedzieć, jakie są szanse na remont wspomnianych ulic. Zastępca burmistrza oznajmił zebranym w murach szkoły osobom, że istnieje spora szansa na to, iż gmina otrzyma dofinansowanie na remont ul. Długiej. Póki co jednak trzeba poczekać na rozstrzygnięcie konkursu. Natomiast jeżeli chodzi o ul. Łączną, to mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać na jej remont.

Inną ważną kwestią poruszono przez nowego przewodniczącego był problem z bobrami – Pojawiły się one w okolicy Śleski. Notorycznie budują tamy w różnych punktach, a teraz zaczęły się przebijać do prywatnych posesji. Czy istnieje jakiś plan obrony przez tymi zwierzętami? - pytał Łukasz Przykłocki. Piotr Kalamon oznajmił, iż wszystkie szkody wyrządzone przez bobry należy zgłaszać do urzędu gminy. – Jeśli otrzymamy stosowne pisma informujące o takich szkodach, to zawsze zawiadamiamy o tym regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Proszę, by każdorazowo zgłaszać takie sytuacje do nas – powiedział Piotr Kalamon. Nie zabrakło również komentarzy na temat nakielskiej cukrowni. – ostatnimi czasy ten smród jest nie do wytrzymania. Czasami nie można nawet okna otworzyć, tak nie może być – powiedziała poirytowana mieszkanka.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    mieszkaniec, w dniu 16-04-2019 14:43:40 napisał:

    Dziękujemy panie Marianie za kierowanie Samorządem przez tyle lat i życzymy Panu zdrowia i długich lat życia.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Pieczątki Colop
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble łazienkowe
Lipoliza injekcyjna
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)