Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Tematów do dyskusji nie brakowało. Mieszkańcy czekają na remont drogi

fot. MM

fot. MM

15 kwietnia w jednej z sal nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowano kolejne zebranie# sprawozdawczo-wyborcze. Tym razem to osoby należące do Samorządu Mieszkańców nr 3 stanęły przed wyborem nowego przewodniczącego oraz członków zarządu.

Dotychczasowy przewodniczący Marian Kuś po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności w minionej kadencji oficjalnie ogłosił mieszkańcom, iż nie będzie ubiegał się o reelekcję. Tym samym zgromadzone na sali osoby były zmuszone do wytypowania spośród siebie zupełnie nowego kandydata na przewodniczącego. Ostatecznie startować w wyborach zgodziła się jedna osoba – Łukasz Przykłocki, Komisja skrutacyjna w składzie Danuta Bzdawka, Antoni Borzych oraz Alicja Niemczewska po podliczeniu wszystkich oddanych głosów ogłosiła wyniki wyborów. Na ogólną ilość uprawnionych do głosowania mieszkańców należących do SM nr 3 (1208), w wyborach wzięło udział zaledwie 20 z nich. Jedyny kandydat otrzymał aż 19 głosów poparcia i tym samym to 27-letni Łukasz Przykłocki przejął rolę przewodniczącego po Marianie Kusiu, który po 16 latach sprawowania wspomnianej funkcji postanowił ustąpić miejsca młodszym. W dalszej kolejności wybrano również członków zarządu, który zasilili: Piotr Konke, Joanna Tyckun oraz Bogumiła Krzemińska.

Ulice przynależne do SM nr 3 to m.in. Długa oraz Łączna i to właśnie głównie wokół tych dwóch ulic toczyła się dyskusja pomiędzy mieszkańcami a pracownikami urzędu gminy na czele z zastępcą burmistrza Piotrem Kalamonem. Głównym tematem tradycyjnie okazał się stan miejscowych dróg, a mieszkańcy chcieli się dowiedzieć, jakie są szanse na remont wspomnianych ulic. Zastępca burmistrza oznajmił zebranym w murach szkoły osobom, że istnieje spora szansa na to, iż gmina otrzyma dofinansowanie na remont ul. Długiej. Póki co jednak trzeba poczekać na rozstrzygnięcie konkursu. Natomiast jeżeli chodzi o ul. Łączną, to mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać na jej remont.

Inną ważną kwestią poruszono przez nowego przewodniczącego był problem z bobrami – Pojawiły się one w okolicy Śleski. Notorycznie budują tamy w różnych punktach, a teraz zaczęły się przebijać do prywatnych posesji. Czy istnieje jakiś plan obrony przez tymi zwierzętami? - pytał Łukasz Przykłocki. Piotr Kalamon oznajmił, iż wszystkie szkody wyrządzone przez bobry należy zgłaszać do urzędu gminy. – Jeśli otrzymamy stosowne pisma informujące o takich szkodach, to zawsze zawiadamiamy o tym regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Proszę, by każdorazowo zgłaszać takie sytuacje do nas – powiedział Piotr Kalamon. Nie zabrakło również komentarzy na temat nakielskiej cukrowni. – ostatnimi czasy ten smród jest nie do wytrzymania. Czasami nie można nawet okna otworzyć, tak nie może być – powiedziała poirytowana mieszkanka.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    mieszkaniec, w dniu 16-04-2019 14:43:40 napisał:

    Dziękujemy panie Marianie za kierowanie Samorządem przez tyle lat i życzymy Panu zdrowia i długich lat życia.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie świateł
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Usta - powiekszanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)