Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Tego dnia dzieci się nie nudziły. Najmłodsi dostali upominki

fot. pow.

fot. pow.

Jak co roku w listopadzie dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w# obchodach "Święta Pluszowego Misia”.

Zabawy rozpoczęły się od uroczystego zaśpiewania „Sto lat” misiowi siedzącemu na tronie. Tego dnia nasi mali milusińscy mieli okazję poznać prawdziwą historię powstania pluszowej zabawki oglądając filmik edukacyjny. Dzieci poznały także różne gatunki niedźwiedzi żyjących na całym świecie, takich jak: niedźwiedź brunatny, polarny, panda czy koala. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zabaw poświęconych pluszowemu misiowi, takich jak: „Stary niedźwiedź”, ”Jadą, jadą misie”, „Misia A, Misia B” oraz zabaw z chustą animacyjną: ,,Miś na fali”, ,,Złap misia”, „Misie w dole, misie w górze”. Dużo radości sprawił przedszkolakom udział
w konkurencjach sportowych z udziałem pluszowych zabawek. Podczas tej rywalizacji dzieci miały okazję popisać się swoją szybkością i zwinnością wykonując ćwiczenia. Okazało się, iż obie drużyny zasłużyły na miano zwycięzców. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne zatytułowane: „Niedźwiedź w gawrze” oraz „Mój miś”, a także układały puzzle przedstawiające różnego rodzaju pluszowe misie. Nasi mali milusińscy grali także w grę edukacyjną o misiach. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło rozpoznawanie misiów z bajek telewizyjnych. Okazało się, że dobranocki z dawnych lat są doskonale znane naszym przedszkolakom.

Na zakończenie dnia dzieci obejrzały bajkę zatytułowany „Miś Koralgol”, która bardzo przypadła im do gustu. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie przedszkolakom przyznano dyplomy, odznaki oraz wręczono słodkie misiowe batoniki.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)