Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Technikoludek w Przedszkolu Katolickim. Dzieci muszą wykonać 9 zadań

fot. Przedszkole Katolickie

fot. Przedszkole Katolickie

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią w tym w roku #szkolnym uczestniczą w wielu projektach oraz programach ogólnopolskich. Jednym z nich jest projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie Technologii”.

Nasze przedszkolaki podczas udziału w projekcie rozwijają kompetencje kluczowe tj. matematyczne, kompetencje uczenia się, porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie, świadomość i ekspresja kulturalna, porozumiewanie się w języku obcym oraz kształcą umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii, rozwijają kreatywność i postawy społeczne. Dzieci, aby otrzymać certyfikat, muszą wykonać dziewięć zadań. Pierwszym zadaniem, jakie „Jagódki i Krasnoludki” wykonały, było zorganizowanie kącika technologicznego. W sali „Jagódek” oraz „Krasnoludków” powstały piękne kąciki wzbogacone o eksponaty nowoczesne oraz już starodawne. Dzieci podczas tworzenia kącika poznały starą technologię wykorzystywaną w codziennym życiu oraz nowoczesną. Kolejne zadanie przed nami, tym razem maluszki wykonają  i stworzą Technologiczne pasowanie na przedszkolaka.

Materiał: mgr A. Bartosik, Przedszkole Katolickie  

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 16 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)